کد خبر: 768337 A

رستمی خبر داد:

​فرماندار تربت حیدریه هدف از برگزاری جشنواره سرخ و سفید در تربت حیدریه را معرفی ظرفیت های این شهرستان و بخش زیبای بایگ عنوان کرد.

علی رستمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در تربت حیدریه اظهار کرد:نخستین جشنواره فرهنگی ،  گردشگری سرخ و سفید با محوریت معرفی دو محصول مهم عقیقروابریشم شهر بایگ تربت حیدریه با حضور گردشگران ، اهالی فرهنگ ،فعالان اقتصادی در حوزه های معدن ‌ابریشم در ۲۴ خرداد ماه جاری برگزاری می‌شود .

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: روستای ملی بسک و شهر بایگ به جهت صنعت ابریشم کشی فرصتی را در سطح کشور فراهم کرده که با ایجاد زیر ساخت های لازم  ثبت جهانی شود.

رستمی افزود: این شهرستان در یکی از مهمترین شاهرراه های مواصلاتی قرار گرفته است و متاسفانه در آمارهای حجم بالای تردد مسافرین از این محور، جای خالی مزایای اقتصادی حاصل از تردد و حضور گردشگران جهانی خالی است 

وی‌ افزود: باید بزرگان، متخصصان و صاحبان ایده و نظر از جمله بخش دولتی و خصوصی گرد هم جمع شوند و یک بار برای همیشه محصول ویژه این شهر را تایید و آن را به جهانیان معرفی کنند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات صنعت گردشگری ما این است که وقتی وارد شهری می شوید مردم آن خطه خود را در یک یا چند محصول نخستین و سرآمد معرفی می کنند ولی ما هنوز نتوانسته ایم در این خصوص برندسازی کنیم و بسته ی کاملی از سوغات منحصر این شهر را معرفی کنیم.

 فرماندار تربت حیدریه برنامه‌های این جشنواره را شامل بازدید رباط طبسی، موزه مردم شناسی ،مزار قطب الدین حیدر ، گالری صنایع دستی نگاره ،بازدید خانه امینی و حمام حاجی رئیس ، بازارهای سنتی شهر ، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری شامل اجرای زنده صحنه ای ،بازی های بومی محلی ،جشنواره غذا و... عنوان کرد.

وی تصریح کرد: روستای ملی بسک و شهر بایگ به لحاظ ابریشم کشی فرصتی را در سطح کشور فراهم کرده که با ایجاد زیر ساخت های لازم در آینده نزدیک به دنبال ثبت جهانی این روستا هستیم.

برنامه های متنوع فرهنگی سوغات معدن بخش دولتی فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر