کد خبر: 768156 A

‍‍ مدیرکل دفتر امور روستایی قزوین:

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: پلیس ساختمان در دهیاری های استان مستقر شده و از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در روستاهای استان جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، اکرم نجفی افزود: بارندگی‌های ابتدای سال به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه ها و مسیل ها بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال خسارت به تاسیسات روبنایی و زیربنایی روستاهای استان از جمله زیرسازی و آسفالت راه‌ها، سنگ فرش، ساختمان‌های دهیاری‌ها، آرامستان و بوستان‌های ۲۳۰ روستای استان وارد کرد.

این مسئول امور روستایی تاکید کرد: با توجه به این موضوع جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در روستاها و حریم رودخانه ها در دستور کار قرار گرفته است و دفتر روستایی و شوراهای استانداری نیز در این راستا با به کارگیری نیروهای ناظر فنی در بخش‌های تابعه استان از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری به عمل می‌آورد.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز، ابلاغ دستورالعمل و شیوه نامه‌های مرتبط، عضویت در کمیسیون ماده ۹۹ و پرداخت نکردن تسهیلات اشتغالزایی به واحدهایی که ساخت و سازهای غیر مجاز دارند از دیگر برنامه‌های مقابله با این پدیده در سطح استان از سوی این دفتر است.

استان قزوین ۸۳۲ روستای دارای سکنه و ۶۳۰ دهیاری دارد.

 

استان قزوین امور روستایی روابط عمومی ساخت و ساز تسهیلات اشتغالزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر