کد خبر: 767427 A

در جلسه رسمی شورا؛

یک صد و چهل و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرکرج به ریاست عباس زارع و حضور حداکثری اعضای شورای شهر کرج ، شهردار و معاونان وی برگزار و لوایح و طرح های ارسالی از سوی شهرداری به شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، طرحی در قالب آیین نامه از سوی شورای شهر کرج برای قانونمند کردن پرداخت های ردیف ماده ۱۷ مطرح شد که عباس زارع، رئیس شورای اسلامی شهرکرج در توضیح این طرح اظهار داشت: در طرح مذکور که در راستای نحوه پرداخت بخش عمده ای از اعتبارات این ردیف به اقشار آسیب پذیر است قرار است کمیته ای  تشکیل شود که مشتمل بر دو نماینده از شورای شهر کرج ، یک نماینده از بهزیستی؛ نماینده مدیر مالی شهرداری،نماینده شهردار و نماینده از سازمان فرهنگی شهرداری در آن حضور خواهند داشت.

وی افزود: در کمیته تشکیل شده درخواست های مطرح شده از اقشار مختلف بررسی می شود و در ادامه پرداخت ها بر اساس بررسی درخواست ها صورت می گیرد.

رئیس شورای شهر کرج گفت: در این قالب تعیین دامنه پرداخت ها بر اساس تصمیمات کمیسیون و بودجه بوده و طبق این آیین نامه و نتایج آن دیگر کسی برای دریافت کمک به شورا مراجعه نمی کند.

وی ادامه داد: ستاد ویژه این‌ مهم در شهرداری کرج پاسخگوی مراجعات مردمی است و علاوه بر مبلغی که برای صندوق این کمیته است باقی ردیف اعتباری ماده ۱۷ نیز برای نهادهای خیریه با صلاحدید شهرداری و رای شورای شهر هزینه خواهد شد.

زارع بیان کرد: همیشه وقت زیادی از اعضای شورای شهر برای پاسخگویی به درخواست مردم در این زمینه بوده است و راه اندازی این صندوق اقدامی مهم در این زمینه بوده است.

منصور وحیدی، نائب رئیس شورای شهر کرج نیز در این خصوص گفت: وزارت کشور آیین نامه مشخص برای استفاده از اعتبارات ماده ۱۷ به شهرداری ها ارایه داده است، ما برای کارهای سطحی بارها مجوز داده ایم در حالی که برای کمک به مدارس کودکان استثنایی ماه ها است اقداماتی نداشته ایم.

وی با بیان اینکه وظایف شناسایی موارد نیازمند این پرداخت ها برعهده سازمان فرهنگی شهرداری است، گفت: اسنادی که شورا از شهرداری در خصوص کمک به موسسات و .. دریافت می کند باید مشخص و شفاف باشد ، نه سطحی نگر باشین نه خیلی مقرراتی بلکه با نظارت درست مراقب این قبیل تخصیص ها باشیم و جزیره ای با این موارد برخورد نکنیم .

شورای شهر کرج شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر