کد خبر: 767269 A

در توافق با ترکیه ؛

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ، راه اندازی مجدد قطار تهران - آنکارا در سفر رئیس راه آهن ترکیه به ایران مورد توافق قرار گرفت و این مهم بزودی انجام می‌شود .

به گزارش ایلنا، سعید رسولی در جمع خبرنگاران در میاندوآب گفت: مذاکره های کارشناسی برای راه اندازی مجدد این خط انجام شده و به زودی این قطار از مسیر تهران - تبریز - وان - آنکارا راه اندازی می شود.

وی همچنین از امضای توافقنامه مبادله واگن‌ها بین ایران، ترکیه و کشورهای CIS خبر داد و گفت: امضای این توافق موجب افزایش ظرفیت جابجایی، امکان تردد و افزایش سهم بار در این مسیر می شود.  

رسولی با اشاره به تفاهم یکسان سازی سیستم های کامپیوتری ایران و ترکیه، افزود: کارشناسان این کشور پس از ماه رمضان به ایران سفر می کنند تا زمینه یکسان سازی و برقراری ارتباط سیستم های کامپیوتری ۲ کشور را با همدیگر فراهم کنند.

وی گفت: یکپارچه سازی سیستم های کامپیوتری موجب تسهیل مبادله کالاها و اطلاعات بارگیری، بارنامه ها و واگن ها و سایر اطلاعات می شود.

رسولی که برای بررسی مشکلات ایستگاه راه آهن میاندوآب به این شهرستان سفر کرده بود، پس از بازدید از وضعیت این ایستگاه برای حل مشکلات آن قول مساعد داد.  

راه آهن مراغه - میاندوآب به طول ۵۰ کیلومتر شامل یک ایستگاه اصلی در میاندوآب و یک ایستگاه میانی در ملکان از توابع آذربایجان شرقی است که با وجود آنکه در سال 1390 مورد بهره برداری قرار گرفت، به طور کامل توسط پیمانکار شرکت ساخت ساختمان‌های راه آهن تکمیل نشده و توسط شرکت بهره بردار تحویل گرفته نشده است.     

 

 

راه آهن قطار تهران -آنکارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر