کد خبر: 767194 A

برای نخستین بار صورت گرفت؛

رئیس اداره آموزش و پرورش جلگه رخ تربت حیدریه گفت : برای نخستین بار برداشت گل محمدی از 10 آموزشگاه بخش رخ تربت حیدریه صورت گرفت .

محمود قهار در گفت‌وگو‌ با خبرنگار ایلنا درتربت حیدریه گفت: به‌منظور تشویق دانش آموزان به کاشت گل محمدی این کار از سال ۹۶در مدارس این منطقه اجراء شد و امسال نیز در ۱۰ آموزشگاه منطقه  انجام شد ودر آمد گل های محمدی برای تامین هزینه های مدارس هزینه می شود و از این بابت توانستیم از فضای پرت و فاضلاب مدارس با کمک و همفکری معلمین و دانش آموزان به کاشت گل محمدی اقدام و در آمد حاصله از آن را صرف خود همان اموزشگاه  کنیم .

وی افزود: این طرح برای نخستین بار در استان خراسان رضوی  در مدارس جلگه رخ اجراء شده است. بنا داریم این طرح را در دیگر مدارس رخ گسترش دهیم و در اولین  برداشت گل محمدی در سال۹۶ موفق به کشت این محصول در فضایی به مساحت ۲۰۰۰ متر شدیم و مقدار ۲۰۰ کیلو‌گرم گل محمدی برداشت کردیم.

قهار با اشاره به اینکه کاشت گل محمدی علاوه بر اشتغال‌زایی نیز درآمد مناسبی را نصیب متولیان این صنعت در بخش رخ کرده، اظهارکرد: کشت گل محمدی در منطقه رخ به صورت آبی وبه شیوه قلمه ریشه دار و پا جوش صورت می گیرد و مزرعه گل محمدی در سال دوم کشت گل‌دهی خوبی دارد.  امسال نیز۴۰۰ کیلوگرم گل محمدی از آموزشگاه‌های این منطقه برداشت خواهد شد.

وی تصریح کرد:۱۰ مدرسه و هر مدرسه با مساحت 300 متر زیر کشت گل محمدی است.

استان خراسان رضوی اشتغال گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر