کد خبر: 767180 A

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تاریخ مشهد را دست کاری کرده‌ایم، گفت: شورای‌شهر و شهرداری باید کاری کنند که از این به بعد میراث تاریخی و فرهنگی این کلانشهر کمتر آسیب ببیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی در جریان بازدید از نگارخانه شهر که به همراه شهردار و جمعی از مدیران شهری انجام گرفت، اظهار کرد: با بسترهای خوبی که در نگارخانه شهر ایجاد شده، هر کسی که از این مرکز بازدید کند، می‌تواند شاهد پیشرفت شهر در گذر زمان باشد. 

وی با بیان اینکه تاریخ مشهد بیش از 70 شهردار را به خود دیده، افزود: در طول سالیان متمادی مهاجرت به شهر مشهد افزایش یافته و شهرداران هم مجبور بوده‌اند که متناسب با افزایش جمعیت در راستای گسترش محدوده شهری اقدام کنند. 

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ما تاریخ مشهد را دست کاری کرده‌ایم درحالیکه شاید می‌توانستیم کمتر به آثار تاریخی دست‌اندازی کنیم؛ به هر حال، از این به بعد شورای‌شهر و شهرداری باید کاری کنند که میراث تاریخی کمتر آسیب ببینند. 

وی افزود: میراث تاریخی ارزش‌های فرهنگی استان و شهر است و گردشگران خارجی علاقه‌مند به دیدن این آثار هستند. علاوه بر این، معماری مشهد هم در گذشته فاخر و قدیمی بوده که اکنون از بین رفته است. اگر تغییراتی در معماری کنونی انجام گیرد و به معماری اصیل ایرانی اسلامی برگردد حتما جذاب بیشتری خواهد داشت

خراسان رضوی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر