کد خبر: 766907 A

معاون استاندار لرستان :

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از منتفی شدن جابه جایی محورخرم آباد-پلدختر خبرداد.

به گزارش ایلنا، احمد مرادپور در این باره گفت: در حال حاضر جاده‌سازی محور قدیم پل‌دختر- خرم‌آباد در حال انجام است که این امر تنها برای احداث مسیری موقت بین دو شهر است.
 
وی ادامه داد: برای ساخت جاده دائم نیاز به زمان زیاد و اعتبارات میلیاردی است و تا زمانی که نقشه آن طراحی و تصویب نشود، به جاده موقت اکتفا می‌کنیم.
 
مرادپور اضافه کرد: این جاده به چهار قسمت تقسیم شده است که قسمت‌های زیادی از آن تونل می ‎‌خورد و بخشی از آن از بین کوه رد می‌شود؛ تاکنون طرح نهایی این جاده تصویب نشده است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: موضوعاتی مطرح شد که مسیر این جاده جابجا شود، اما مردم پل‌دختر موافق این قضیه نبودند و گفتند این جاده تاریخی بوده و از مسیر آن خاطره دارند، بنابراین قضیه جابجایی منتفی شد.
 
وی گفت: کار‌های عمرانی که در حال حاضر در این مسیر در حال انجام است تنها راه بازکنی و مسیر موقت است.
 
مرادپور اظهار کرد: هزینه ساخت دائمی این جاده بسیار زیاد است و باید ابتدا طرح آن تصویب و بعداً اعتبار ساخت تخصیص داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا سیل دوازدهم فروردین ماه باعث خسارت‌های بی‌شماری به زیر ساخت‌های شهری، روستایی، کشاورزی، پل‌ها و جادهای جنوب استان لرستان شد که مهم‌ترین آن  در بحث زیرساخت‌های جاده ای تخریب محور خرم آباد-پلدختر بود که باعث قطع  راه ارتباطی پلدختر به مرکز استان و سایر استان‌های همجوار  شد.

جاده معاون عمرانی محور منتفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر