کد خبر: 766729 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی از پیش بینی افزایش دمای 4 تا 7 درجه برای اغلب نقاط کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی با اعلام دمای ۲۰ درجه تهران، چند شهر را به عنوان خنک‌ترین شهر‌های کشور نام برد و گفت: شهرکرد دیشب با دمای پنج درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر ایران بود، بیرجند با ۹ درجه دومین شهر خنک ایران و​ مشهد، بجنورد و کرمان با دمای ۱۰ درجه بالای صفر در جایگاه سوم خنک‌ترین شهر‌ها بودند.

وی با اشاره به روند افزایش دمای اغلب نقاط کشور به ویژه استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق افزود: افزایش دمای بین چهار تا هفت درجه پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: عصر امروز رگبار‌های بهاری هم در مناطقی از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، بخش‌هایی از قزوین، ​زنجان و اصفهان را انتظار داریم.

ضرابی با پیش‌بینی هوای فردا گفت:​ در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور در ساعات بعدازظهر، رگبار، رعد و برق و باد‌های شدید به صورت پراکنده و موقت خواهیم داشت. در دامنه‌های زاگرس هم می‌توان به جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ​ شمال استان فارس، غرب استان یزد و مناطقی از استان کرمان اشاره کرد.

کارشناس هواشناسی همچنین رگبار و رعد و برق را برای بخش‌هایی از شمال غرب کشور، ​دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس و بخش‌هایی از مناطق مرکزی کشور در روز‌های یکشنبه و دوشنبه پیش بینی کرد.

استان کرمان ایران سازمان هواشناسی مشهد شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر