کد خبر: 766460 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی از بارندگی در 3 استان کشور خبرداد و گفت: طی هفته آینده در اکثر مناطق کشور افزایش دما را شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی، درباره وضعیت هوای کشور طی امروز پنچشنبه گفت: طی امروز در نوار شرقی سیستان و بلوچستان بویژه در ساعات بعدازظهر و شب، رگبار موقتی باران همراه با رعد وبرق را خواهیم داشت.

وی افزود: از جمعه تا اوایل هفته آینده برای اکثر مناطق کشور افزایش محسوس دما بین ۴ تا ۷ درجه‌ای رخ خواهد داد.
 
گودرزی عنوان کرد: طی امروز پنج شنبه برای سواحل شمالی و شمال شرق کشور افزایش دما بین ۸ تا ۱۲ درجه پیش بینی می‌شود.
 
وی گفت: از امروز تا شنبه در جنوب غرب کشور و ایلام وزش باد قابل ملاحظه همراه با تندباد لحظه‌ای بویژه در بعدازظهر‌ها پیش بینی می‌شود، لذا احتمال وقوع گرد و غبار و گردوخاک محلی در پاره‌ای از این مناطق وجود دارد.

گودرزی در ادامه با بیان اینکه از امروز بعد ظهر اوایل شب رگبار و رعد برق باران برای نیمه شرقی و شمال غرب را داریم افزود: در استان‌های کرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است. همچنین برای فردا در شمال غربی کشور و دامنه های البرز مرکزی با رگبار و رعد و برق رو به رو خواهیم بود.
 
وی در ادامه اضافه کرد: امروز غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج و طوفانی می‌شود.
 
گودرزی گفت: هوای تهران امروز در برخی از ساعات ابری همراه با وزش باد خواهد بود و طی فردا کمی ابری، همراه با وزش باد و در بعدازظهر وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۳۱ درجه و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران پس‌فردا شنبه کمی ابری در بعدازظهر همراه با افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهد بود.
 
وی افزود: امروز همچنین شمال آذربایجان غربی و شرقی با بارندگی همراه خواهد بود.

آذربایجان غربی استان کشور خلیج فارس سازمان هواشناسی گرد و غبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر