کد خبر: 766433 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری آذربایجان غربی در جلسه شورای ورزش استان ضمن حمایت از ورزش بانوان و حضور این قشر از جامعه برای تماشای مسابقات وزشی گفت: مشارکت بانوان در فعالیت‌های اجتماعی بخشی از حقوق اجتماعی آنان تلقی می شود.

به گزارش ایلنا، جلسه شورای ورزش استان با حضور محمدمهدی شهرباری استاندار آذربایجان غربی با حضور مدیران دستگاه های اجرائی برگزار شد.

پریسا علیلو در جلسه شورای ورزش استان ضمن حمایت از ورزش بانوان و حضور این قشر از جامعه برای تماشای مسابقات وزشی گفت: مشارکت بانوان در فعالیت‌های اجتماعی بخشی از حقوق اجتماعی آنان تلقی می شود.

وی افزود: بی تردید ورزش بعلت فراگیرترین پدیده اجتماعی از آن دست مسائلی است که اکثر کشورها برای آن جایگاهی ویژه در نظام خود در نظر گرفته اند پس به ورزش تنها از دید یک مقوله ورزشی صرف نباید نگاه کرد بلکه باید آن را ابزاری در خدمت اهداف و برنامه های اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی خود دانست.

علیلو مشارکت زنان را شاخص توسعه عنوان کرد و افزود: مشارکت زنان در عرصه های مختلف بعنوان یکی از شاخص های عمده توسعه تلقی می شود و زنان بعنوان نیمی از سرمایه های انسانی در هر جامعه با رفع موانع فرهنگی و اجتماعی می‌توانند نقش تعیین کننده ای در توسعه جامعه داشته باشند.

وی ادامه داد: مشارکت زنان در ورزش به دلیل تاثیرات آن بر سلامت جامعه و ایجاد نشاط دارای اهمیت بسیار است، لذا میزان نقش و مشارکت زنان در جامعه بویژه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی تا حد زیادی به برخورد و نگرش آن جامعه نسبت به زنان بستگی دارد.

در این راستا کمیته زنان شورای ورزش خواهان توجه و اهتمام جدی مسئولان در خصوص حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای بازی‌ها و تخصیص ظرفیت حداکثری برای حضور بانوان در مسابقات لیگ ملت‌های والیبال در استان، حضور بانوان خبرنگار استان در مسابقات جهت تهیه خبر و گزارش، بلیط فروشی آزاد و حذف نگاه گزینشی برای حضور بانوان در ورزشگاه شد.

بازی حضور ورود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر