کد خبر: 766356 A

دادستان تاکستان خبر داد:

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان گفت: مجازات جایگزین جرم توهین با هدف کاهش وقوع آن و رعایت حقوق عامه در حوزه قضائی شهرستان تاکستان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسین رجبی امروز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: برای برقراری احترام بین افراد در قانون اقدامات مناسبی انجام شده که از آن جمله می‌توان به جرم‌انگاری توهین و فحاشی به دیگران در قانون مجازات اسلامی اشاره کرد.

وی افزود: مطابق ماده 608 قانون مجازات اسلامی مجازات توهین به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک چنانچه موجب حد قذف نباشد تا 74 ضربه شلاق یا 50 هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود.

رجبی با بیان اینکه جرم توهین عادی در دادگاه‌ها آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده، تصریح کرد: برای برخی شهروندان استفاده از الفاظ رکیک و ناشایست عادی شده و حتی در محاورات روزمره خود به راحتی از آن استفاده می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان بیان کرد:در این حوزه قضائی در راستای کاهش هرچه بیشتر وقوع جرم توهین، پیشگیری از وقوع آن و رعایت حقوق عامه و شهروندان، در اجرای تبصره یک ماده 14 قانون آئین دادرسی کیفری مقرر شد چنانچه هر شخصی به هر یک از شهروندان توهین کند به نصب پلاکارد عذرخواهی از شهروندان و شاکی خصوصی در محلی که اقدام توهین آمیز صورت گرفته، موظف شود.

شهرستان تاکستان در 45 کیلومتری غرب قزوین واقع شده است.

انقلاب جرم حقوق دادستان عمومی و انقلاب قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر