کد خبر: 766264 A

مدیر زیرساخت ایمیدرو به ایلنا خبر داد:

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: امسال ۱۱۵۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های مناطق ویژه صنایع انرژی بر لامِرد و پارسیان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، مدیر زیرساخت ایمیدرو در حاشیه بازدید از طرح‌های صنایع انرژی بر لامرد افزود: مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان از زیر مجموعه‌های ایمیدرو بوده و با توجه به دسترسی به دریا و بندر پارسیان و مسیرهای مواصلاتی اعم از زمینی، هوایی و دریایی و در مجاورت مخازن گازی و دیگر مزیت ها از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی سبب شده که صاحبان سرمایه باتوجه به کاهش هزینه ها از سرمایه گذاری در این مناطق استقبال کنند.

عباس رنجبر

عباس رنجبر با اشاره به زیرساخت‌های دوران ساخت در منطقه ویژه اقتصادی لامرد اظهار کرد: زیرساختهای اصلی و عمومی مورد نیاز دوران ساخت برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فراهم شده است و در  شرایط فعلی ضرورت مدیریت بر منابع حایز اهمیت زیادی است  به همین منظور  در ایجاد زیر ساخت ها باید  دقت کافی شود تا زمینه برای شتاب گیری روند سرمایه گذاری و استقرار صنایع بیش از پیش فراهم شود.

 به گفته این مقام مسئول، ایمیدرو به تناسب حضور سرمایه گذاران در این مناطق برای سال جاری مبلغ یک هزار و یکصد و پنجاه میلیارد ریال  به تصویب رسانده که به فراخور شرایط به  این مناطق تزریق می شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر کارخانه آلومینیوم با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال مراحل نهایی خود را سپری می کند که تامین یک میلیون مترمکعب آب در دوران بهره برداری کارخانه مورد نیاز است  و بر اساس پیش بینی های انجام شده مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

رنجبر بر اراده مدیران ارشد ایمیدرو برای تسریع در شکوفایی این مناطق و استفاده از همه ظرفیت های موجود در این راستا تاکید کرد و از پیگیری مجری طرح صنایع انرژی بر برای ساماندهی به روند تکمیل زیر ساخت ها تقدیر کرد.

استان فارس منطقه ویژه اقتصادی لامرد مدیر زیرساخت ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر