کد خبر: 765675 A

دادستان یزد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد با اشاره به نقش انجمن حمایت از زندانیان گفت: حمایت از خانواده زندانی اقدامی اثرگذار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر شمس در نشست سالیانه مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان استان یزد، اظهار داشت: انجمن حمایت از زندانیان یک تشکل غیر دولتی و غیر انتفاعی است و باید در مسیر تحقق اهداف متعالی خود مورد حمایت خیِّرین و متنفذین قرار گیرد.

وی ادامه داد: جرم، زائیده و محصول جامعه ای است که ما به عنوان مسئول در آن در حال کار هستیم لذا باید با حس مسئولیت نسبت به این مسئله در میدان عمل باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد اضافه کرد: بیش از 2 هزار نفر خانواده زندانی به طور معمول سرپرست و حامی خود را از دست داده اند که اگر این خانواده ها بدون حمایت بمانند همین مسئله می توانند زمینه ساز شکل گیری جرائم و آسیب های اجتماعی قرار گیرد.

این مقام قضایی، با اشاره به وجود 800 خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان ابراز داشت: انجمن حمایت از زندانیان گستره خدماتی را بر عهده گرفته است که این حجم از کار با هزینه های بسیار بالایی همراه است و باید برای ایجاد منابع درآمدی مستمر برای انجمن فکر اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به هزینه 10 میلیارد ریالی انجمن برای خانواده زندانیان در سال گذشته خاطر نشان کرد: خانواده مددجوی زندانی، به طور معمول تحت حمایت هیچ نهاد و سازمان دیگری قرار نمی گیرد که از این رو باید چتر حمایتی انجمن بتواند حداکثر نیاز های اولیه این خانواده ها را پوشش دهد.

شمس، شرایط انجام کار در دستگاه قضایی را بسیار سخت برشمرد و بیان داشت: دستگاه قضایی از یک سو باید به لحاظ جلوگیری از شیوع و تکرار جرائم کیفری با مجرمین برخورد سخت و قاطعانه داشته باشد و از طرف دیگر خانواده همین زندانی را با هدف پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی تحت حمایت خود قرار دهد.

وی از حمایت های مادی و معنوی و رویکرد اشتغال زایی به عنوان برخی از حمایت های انجمن حمایت یاد کرد و گفت: در حال حاضر مباحث بهداشتی و درمانی خانواده مددجویان، مسائل آموزشی و فرهنگی آنان و همچنین کمک به کسب درامد های اولیه برای گذران زندگی از جمله برنامه های ای است که در انجمن در حال پیگیری و انجام است.

زندان یزد دادستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر