کد خبر: 765671 A

دادستان بم خبرداد:

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر از نوع شیشه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد ضیاالدینی در  رابطه با قاچاق مواد در بار هواپیما گفت: یکی از سرکردگان قاچاق مواد مخدر به همراه ۴ نفر از پرسنل فرودگاه بم و همچنین دو قاچاقچی دیگر که در پوشش مسافر قصد سوار شدن در پرواز بم –تهران را داشتند بازداشت شده اند.
 
وی افزود: پس از انجام چندین ماه کار منسجم اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان، مشخص شد یک گروه از سوداگران مواد مخدر به صورت سازمان یافته و باندی، قصد حمل و جا به جایی مواد مخدر شیشه به صورت عمده از فرودگاه بم به پایتخت را دارند.
 
دادستان بم گفت: تحقیقات اولیه از متهمان بیانگر این مطلب است که این محموله مواد مخدر شیشه که از نوع بسیار مرغوب است در لابراتور‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته در کشور افغانستان تولید و قاچاقچیان از طریق مرز‌های شرقی کشور وارد استان کرمان کرده‌اند.
 
وی افزود: ماموران اداره اطلاعات شهرستان بم با اشراف اطلاعاتی کامل برای مدت طولانی باند فوق را تحت تعقیب و مراقبت قرار داده بودند تا اینکه با حصول اطمینان از حمل مواد و انتقال آنها به فرودگاه جهت ارسال به پایتخت، افسران اطلاعاتی وارد عمل شدند.
 
دادستان بم افزود: طی عملیاتی دقیق و حساب شده پس از بارگیری مواد مخدر در هواپیما که در کارتن‌های خرما جاسازی شده بودند نسبت به کشف و ضبط مواد اقدام و ۷ نفر از مرتکبان و سوداگران در محل دستگیر شدند.
 
وی با بیان اینکه طی تحقیقات به عمل آمده از آنها سایر ایادی و شرکا جرم نیز شناسایی و یک نفر که واسطه مرتکبان در ارسال و انتقال مواد بوده در شهرستان کرمان شناسایی و دستگیر شدند، گفت: سایر اشخاص مرتبط نیز تحت تعقیب قرار گرفته و اقدامات تعقیبی جهت شناسایی و دستگیری آن‌ها در دست اقدام است. محموله کشف شده قریب به میزان ۵۰ کیلوگرم ماده مخدر از نوع (شیشه) است.
 
دادستان بم با تشریح این موضوع که سوداگران موادمخدر از طرق مختلف نسبت به حمل و ارسال مواد مخدر اقدام می‌ کنند و از هر گونه خلاء انتظامی حداکثر سوء استفاده را می‌ کنند، گفت: پیشگیری از وقوع بزه‌های مشابه در ترمینال‌های مسافری و باری اعم از زمینی، هوایی و دریایی مستلزم افزایش حساسیت در کنترل اشخاص و محوله‌های باری از طریق واحد‌های انتظامی، حراست و حفاظت یگان‌ها بود تا با پایش اطلاعات و همچنین کنترل دقیق مسافرین و محوله‌ها از وقوع چنین بزه‌هایی پیشگیری شود.
 
وی تاکید کرد: همچنین مسئولان حراست ادارات و ترمینال‌ها و سایر مراجع ذی مدخل در انجام وظایف مربوط نظارت دقیق‌تری بر کارکنان زیر مجموعه داشته تا با توجه به تهدیدات بالقوه ناشی از سود کاذب حاصل از مواد مخدر وارد این عرصه نشده و ضمن صیانت از کارکنان زیر مجموعه و پیشگیری از وقوع جرائم، آثار سوء ارتکاب جرائم در جامعه کاهش یابد.

جرم خرما شناسایی و دستگیر قاچاق مواد مخدر کشف و ضبط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر