کد خبر: 765375 A

با اعتباری 80 میلیارد ریالی صورت می‌گیرد؛

مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان گفت: برغم پاره‌ای محدودیت ها با تلاش های انجام شده مراحل اجرایی و قانونی پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح لامرد و پارسیان آغاز شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، “فریدون فدایی دولت ”دوشنبه  با اعلام این خبر افزود: نظر به اهمیت تسریع در تکمیل زیر ساخت های مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان با حمایت بی‌دریغ رئیس هیات عامل ایمیدرو ، اعتبار مربوط به  بخش مهمی از پیمانکاران در مناطق یاد شده تامین و در حال پرداخت است.

وی اضافه کرد: در این مرحله  به صورت مجزا ۴۰ میلیارد ریال به پیمانکاران در صنایع انرزی بر پارسیان و ۴۰ میلیارد ریال نیز  به پیمانکارانی که در امور زیر بنایی لامرد فعال‌اند، اختصاص می یابد که امیدواریم در مراحل بعد نیز این روند با شتاب بیشتری پیگیری شود تا شرکت های پیمانکار با فراغ بال بیشتر در این عرصه فعالیت داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول موضوع پرداخت بهای زمین مالکینی که زمین‌های‌شان برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی‌ پارسیان  تصاحب شده است حدود ۱۶۰ میلیارد ریال برآورد صورت گرفته که امور مربوط به تامین  اعتبار مراحل پایانی خود را طی می‌کند و این امر نیز در آینده نزدیک محقق و بر اساس اولویت نسبت به پرداخت مطالبات ذینفعان اقدام می شود.

فدایی دولت ضرورت صیانت از نیروی کار در  مناطق متبوعش را مورد تاکید قرار داد و افزود: شرایط نامناسب اقلیمی در شهرستانهای محل استقرار صنایع انرژی بر جنوب ایجاب می کند تا  نیروهای متخصص و زبده بویژه نیروهای بومی از مزایای قانونی برخوردار شوند و به صورت عادلانه و  بر اساس کارایی؛ حقوق  دریافت کنند که در این زمینه  و با هدف یکسان سازی  نظارت کامل می شود.

مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان با اشاره به روند مناسب  اجرای طرح های در دست احداث  این مناطق ادامه داد: این دو منطقه مکمل  صنعتی شدن جنوب کشور هستند و  در پرتو تعامل و همگرایی در صدد هستیم  زمینه توسعه این مناطق را که منجر به ایجاد اشتغال پایدار و  خلق ارزش افزوده برای کشور می شود را بیش از پیش فراهم آوریم.

طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی استقرار صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور در استان های فارس و هرمزگان و با وسعت بالغ بر ۱۸ هزار هکتار تهیه شده است.

استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر