کد خبر: 764454 A

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی خبرداد:

معاون امور مشارکت‌های مردمی و موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی گفت: بیش از صد واحد مسکونی مددجویان بهزیستی دچار صدمه و تخریب شدند که طی تفاهم نامه‌های بهزیستی با ارگان‌های دیگر تا ۶ ماه دیگر تعمیر و ساخت این واحد‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، ذوالفقار یزدان مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در حوزه مسکن و مشارکت‌ها و مشاغل و براساس آماری که امروز به تایید بنیاد مسکن رسیده است به استثناء استان خوزستان ۱۹۸ واحد متعلق به مددجویان تخریب کامل داشته ایم و به ۲۴۷۱ واحد مددجویان دچار خسارت شده‌اند.
 
وی‌افزود: بنابر تفاهم نامه‌ای که بین سازمان بهزیستی و بسیج سازندگی امضا شده است ساخت و تعمیر واحد‌های مددجویان به زودی آغاز شده است. طبق این تفاهم نامه در مدت ۶ ماه این عملیات ساخت و تعمیر انجام خواهد گرفت.
 
وی افزود: برای خانواده‌های دارای دو معلول طبق تفاهم نامه‌ای که بین سازمان بسیج مستضعفان داشتیم در شهر‌ها ۲۰ میلیون کمک بلاعوض و در روستا‌ها ۱۸ میلیون تومان کمک بلاعوض انجام خواهد گرفت.
 
وی ادامه داد: همچنین طبق مصوبه هیات وزرا در شهر‌ها برای خانواده‌های دارای دو معلول ۵۰ میلیون قرض الحسنه بلند مدت و ۱۲ میلیون بلاعوض و در روستا‌ها ۴۰ میلیون قرض الحسنه بلند مدت و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض در نظر گرفته شده است که می‌توان از بانک‌ها دریافت کنند.
 
یزدان مهر گفت: خانواده‌های دارای دو معلول در شهر‌ها ۴۲ میلیون بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان‌قرض الحسنه بلند مدت و در روستا‌ها ۲۸ میلیون بلاعوض و ۴۰ میلیون قرض الحسنه بلند مدت و مددجویان سرپرست خانواده ۲۲ میلیون تومان بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان قرض الحسنه بلند مدت نیز درنظر گرفته شده است.
 
وی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار تومان به صورت مستمری به مددجویان سیل زده پرداخت شد و ۲۱ میلیارد تومان از قبیل: لوازم خانگی بهداشتی و ... هزینه شد.

بسیج بهزیستی خانواده سیل مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر