کد خبر: 763854 A

سرپرست مخابرات منطقه یزد خبر داد:

سرپرست مخابرات منطقه یزد با اشاره به نقش ارتباطات در دنیای امروز گفت: 118 پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات در یزد بهره برداری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا زارع در نشست خبری هفته ارتباطات اظهار داشت: دسترسی یکسان به استانداردسازی شعار هفته ارتباطات است که بر اساس استانداردهای تعریف شده مخابراتی این شعار انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه اطلاعات در بستر ارتباطات شکل می‌گیرد و خدمات را به بشریت ارائه می‌دهد، ادامه داد: به عنوان مرکز مخابرات سعی می‌کنیم بستر ارائه خدمات را به بهترین شکل فراهم کنیم و کسی برای خدمات از خانه بیرون نرود مگر برای تفریح و مسافرت.

سرپرست مخابرات منطقه یزد به تشریح عملکرد مخابرات استان پرداخت و اضافه کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان 46 درصد، تلفن همراه، 124 درصد و ضریب نفوذ اینترنت پر سرعت 23 درصد است که در هر سه مورد از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی تعداد تلفن های ثابت مشغول به کار استان را بیش از 532 هزار خط برشمرد و عنوان کرد: در دو سال گذشته بر اساس سیاست های مخابرات ایران، خطوطی که بیش از یکسال قطع دو طرفه بودند و یا کارکرد نداشتند تخلیه و جمع آوری شده و این موضوع موجب شده تا ضریب نفوذ 1.7 درصد کاهش یابد.

زارع یکی از پروژه های مهم حوزه مخابرات را سیستم های انتقال برشمرد و گفت: 3 هزار و 76 کیلومتر فیبر نوری در استان اجرایی شده و 126 مرکز تلفن ثابت نیز به شبکه فیبر نوری متصل شده اند.

وی در خصوص تلفن همراه استان نیز با بیان اینکه 144 هزار خط تلفن همراه در استان فعال است عنوان کرد: 623 کیلومتر از مسیر ریلی و بیش از دو هزار و 250 کیلومتر از محورهای اصلی و فرعی استان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند.

سرپرست مخابرات منطقه یزد وضعیت پهنای باند مخابرات یزد را 74 گیگ ورودی استان برشمرد و اظهار داشت: رتبه دوم سهم بازار را در کشور داریم و بیش از 71 هزار مشترک فعال از خدمات اینترنت پرسرعت مخابرات استفاده می کنند.

وی سهم پهنای باند هر خانوار را 538 کیلوبایت اعلام کرد و افزود: به وفور پهنای باند آماده برای مصرف مردم در استان داریم و جای نگرانی نیست که اینترنت استان با مشکل مواجه شود.

زارع در خصوص پروژه های مخابراتی هفته ارتباطات در استان نیز عنوان کرد: در سال 97 نیز 559 پروژه با اعتبار 100 میلیارد تومان بهره برداری شد و در این هفته نیز 118 پروژه با اعتبار 22 میلیارد تومان بهره برداری خواهد شد.

وی در خصوص افت کیفیت پوشش تلفن همراه در یزد و اختلالات ایجاد شده نیز اظهار داشت: این مشکل به این دلیل بوده که نصابان غیرمجاز تجهیزات غیر استاندارد تقویت آنتن دهی را در برخی نقاط نصب کردند که موجب اختلال در پوشش تلفن همراه شد.

سرپرست منطقه مخابرات یزد با بیان اینکه تعدادی از تجهیزات با مجوز قضایی جمع آوری شد و تعدادی دیگر باید جمع آوری شود افزود: این تجهیزات غیرمجاز و غیراستاندارد بوده و سازمان تنظیم مقررات باید برای جمع آوری این تجهیزات اقدام کنند.

مخابرات یزد ارتباطات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر