کد خبر: 763823 A

رئیس کل دادگستری قزوین در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بدهی مالی حدود 300 زندانی غیر عمد استان قزوین بیش از 40 میلیارد تومان است.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: در حال حاضر حدود 300 زندانی جرایم غیرعمد در استان قزوین وجود دارد که حدود 50 نفر از شهرستان البرز هستند.

وی افزود: در جشن گلریزان شهرستان البرز، خیران جمع شدند تا با کمک‌های خود، گذشت طلبکاران، کمک خود محکومان و همچنین ستاد دیه استان قزوین مقدمات آزادی آنها فراهم شود و تا یکی دو ماه آینده از حبس آزاد می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: امسال در هشت نقطه از استان قزوین که شامل یکی از بخش‌ها هم می‌شود جشن گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

قدرتی اضافه کرد: هر چقدر برگزاری جشن گلریزان در بخش‌ها توسعه یابد، جمعیت بیشتری شرکت کرده و زمینه کمک به افراد بیشتری فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کمک به زندانیان غیرعمد موجب فرهنگ‌سازی در زمینه احسان و نیکوکاری شده و به فرهنگ عمومی تبدیل می‌شود و باید بدانیم که کمک به نیازمندان، آثار و برکات بسیاری دارد.

این مسئول قضایی اذعان کرد: احسان و کمک به دیگران موجب رفع بلاهای سوء از انسان شده و الفت، مهربانی و همدلی را در جامعه ایجاد می‌کند و در آخرت عفو و غفران و رحمت الهی را در پی دارد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: بدهی مالی حدود 300 زندانی غیر عمد استان قزوین بیش از 40 میلیارد تومان است.

مصوبات شورای تامین در خصوص بیمارستان رحیمیان اجرایی شود

قدرتی در خصوص آغاز به کار بیمارستان رحیمیان شهرستان البرز توضیح داد: در این زمینه مصوباتی در شورای تامین داشته‌ایم که باید اجرایی شود و تصمیم مسئولان استان بر این است که مشکلات این بیمارستان رفع شود.

وی افزود: اگر بیمارستان رحیمیان شهرستان البرز گره‌های حقوقی و قانونی داشته باشد دستگاه قضایی استان قزوین نسبت به رفع این مشکلات اقدام می‌کند. این در حالی است که حق مردم البرز است که از این بیمارستان بهره‌مند شوند.

این مسئول قضایی تصریح کرد: اگر در راه‌اندازی بیمارستان رحیمیان شهرستان البرز برخی افراد برخلاف مقررات سنگ‌اندازی کنند، دستگاه قضایی استان ورود کرده و اجازه چنین کاری را به این افراد نخواهد داد.

استان قزوین بیمارستان جامعه مشکلات دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر