کد خبر: 763142 A

جهانگیر شاهمرادی خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، گفت: ثبت سفارش بدون انتقال ارز فقط برای تعرفه مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید بوده و سایر تعرفه ها امکان استفاده از روش بدون انتقال ارز از محل این مصوبه را ندارند.

به گزارش ایلنا، جهانگیر شاهمرادی، ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، گفت: ثبت سفارش‌های بدون انتقال ارز مشمول این مصوبه با مقادیر جزئی تا پایان سال ۱۳۹۸ تنها یکبار برای یک پرونده امکان‌پذیر بوده که فرآیند آن در سامانه جامع تجارت، پیاده سازی و اجرا شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: فرآیند اجرایی این مصوبه شامل مراحل ثبت درخواست متقاضی از محل بند ۹ ماده ۳۸ موضوع این مصوبه، بررسی درخواست متقاضی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، دریافت مجوز های فنی از دستگاه های ذیربط (در صورت وجود ضابطه فنی بر روی تعرفه) انجام ثبت سفارش و پرداخت کارمزد، اظهار منشا ارز در بانک مرکزی و اظهار در سامانه گمرک است. 

شاهمرادی افزود: براساس دستورالعمل‌های وزارت صمت، بررسی درخواست متقاضیان برعهده این سازمان بوده و تایید نهایی آن نیز با سازمان توسعه تجارت خواهد بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: این تسهیلات با توجه به ضرورت تامین فوری مواد اولیه، اجزاء و قطعات خط تولید فقط برای واحدهای تولیدی پیش بینی و عملیاتی شده است.

شاهمرادی در خاتمه یادآور شد: متقاضیان در صورت ثبت‌سفارش از محل بند مذکور باید قبل از اظهار کالا در گمرک، اطلاعات منشا ارز را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده و کد ساتا دریافت نمایند.

جهانگیر شاهمرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر