کد خبر: 763017 A

معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور خبرداد:

معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور از وجود 8409 نفر زندانی در کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا، مهربان قائم مقام گفت: ماه رمضان ‌ماه ‌مبارک ‌و ماه‌ مهمانی خداوند متعال است و امیدواریم در این ماه با کمک و حضور خیرین عزیز، شاهد آزادی زندانیان جرائم‌ غیر عمد در کشور باشیم.
 
وی افزود: در سال گذشته ستاد دیه مردمی کشور، توانست به کمک ‌شما ‌خیرین عزیز ۷۹۳۲ نفر زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کند.
 
مهربان ادامه داد: ۱۵ هزار و ۹۷۷‌ میلیارد ریال میزان بدهی این ‌افراد بود که ‌توسط‌ خیرین‌ ارجمند پرداخت شد و از این تعداد ۶۶۹ نفر بدهکار ‌دیه و ‌مابقی ‌محکوم ‌مالی بودند و لازم به ذکر است ۴۸ درصد این مبالغ را ‌خود شاکیان گذشت کردند و این‌جای تقدیر و قدردانی دارد.
 
معاون مالی و اداری ستاد دیه کشور به تعداد زندانیان در کشور هم اشاره و تصریح کرد: هم اکنون ۸۴۰۹ زندانی در کشور وجود دارد که ‌مشمول قوانین و مقررات ستاد دیه ‌کشور قرار ‌می‌گیرند که از این تعداد ۱۳۱ نفر زندانی جرائم حوادث رانندگی، ۵۶ نفرحوادث کارگاهی، ۵۶ نفر محکومیت‌های شبه‌عمد، ۶۲۶۹ نفر بدهکار‌ مالی، ۲۰۰۰ نفر‌ مهریه و ۱۳۱ نفر بدهکاران نفقه هستند.

 وی گفت: در طول ‌مدت ماه‌ مبارک ‌رمضان در سراسر کشور ۳۰۰‌جشن به‌ همت‌ خیرین ‌برگزار‌ خواهیم‌ کرد و امیدواریم زمینه آزادی ‌تعداد کثیری از این ‌۸۴۰۰‌ نفر را فرآهم‌ کنیم.
 
مهربان به برگزاری جشن گلریزان شب گذشته در تهران هم اشاره کرد و گفت: شب گذشته نیز در جشن‌ گلریزانی که در تهران‌ برگزار‌شد، مقام ‌معظم‌ رهبری مبلغ ۴۰۰‌میلیون ‌تومان، ریاست‌ محترم‌ جمهور ۲۷۰‌میلیون، ریاست ‌قوه قضاییه ۵۰ میلیون‌تومان و رییس مجلس شورای اسلامی نیز ۳۰‌میلیون ‌تومان ‌به‌ جشن‌ گلریزان‌ ستاد مرکز کمک‌ کردند.
 
وی در پایان افزود: در ۴ استان‌امسال به دلیل سیل و آسیب دیدگی مربوط به این ‌موارد، جشن ‌گلریزان‌ برگزار نخواهد شد و لازم است ‌که به این‌استان ها خیرین‌ توجه و رسیدگی بیشتری داشته ‌باشند.

آسیب دیدگی دیه قوانین و مقررات مهریه استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر