کد خبر: 762915 A

سردار جان‌نثار مطرح کرد:

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی، از هلاکت یک قاچاقچی مسلح و کشف مواد مخدر در مرزهای شرقی خراسان رضوی خبر داد.

سردار ماشاالله جان‌نثار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، در تشریح این خبر افزود: مرزبانان فرماندهی هنگ مرزی تایباد با اشرافیت اطلاعاتی کامل در مسیرهای احتمالی ورود سوداگران مرگ اجرای کمین کرده و در عملیاتی غافگیرانه با آنان درگیر که طی این درگیری یکی از قاچاقچیان مسلح به هلاکت رسید.

وی اظهار داشت: مرزبانان در راستای حراست و حفاظت از مرزها و جلوگیری از هرگونه قاچاق به کشور طی دو عملیات جداگانه موفق شدند مقادیر مواد مخدر، سلاح و مهمات کشف کنند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی، تصریح کرد: در پاکسازی محل درگیری یک قبضه سلاح جنگی کلاش به همراه مهمات مربوطه و بیش از 36 کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه، تریاک و حشیش را کشف شد.

وی در ادامه از کشف چهار قبضه سلاح جنگی در سرخس خبر داد و افزود: مرزبانان فرماندهی هنگ مرزی سرخس در عملیاتی دیگر نیز برای تامین امنیت حوزه استحفاظی و برخورد قاطع با متخلفان و قانون شکنان، موفق به کشف چهار قبضه سلاح جنگی شدند.

این مقام ارشد نظامی در خراسان رضوی گفت: ماموران طی یک عملیات غافلگیرانه یک‌دستگاه خودرو را شناسایی و پس از توقیف، سه قبضه سلاح کلت و یک قبضه سلاح وینچستر همراه مهمات مربوطه را کشف و متهمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار جان‌نثار با اشاره به اینکه مبارزه قاطعانه و برخورد مجدانه با قاچاقچیان از مهمترین وظایف مرزبانان این فرماندهی است، مطرح کرد: مرزبانان در کنار مرزنشینان امنیت پایدار را رقم می‌زنند و با قانون شکنان و افرادی که قصد نگهداری و خرید و فروش صلاح‌های غیر مجاز را دارند به شدت برخورد می‌کنند.

خراسان رضوی مواد مخدر مرزبانی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر