کد خبر: 762867 A

مدیر شبکه بهداشت بوئین زهرا خبر داد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوئین زهرا گفت: موضوع ساماندهی سگ‌های ولگرد با همکاری دستگاه‌های مربوط با جدیت در این شهرستان پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، آرش خوشنویس‌زاده روز دوشنبه با اعلام این خبر، افزود: در دومین نشست شورای سلامت شهرستان بویین‌زهرا موضوع جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به عنوان محوری‌ترین موضوع در دستور کار قرار گرفت و در نهایت چند مصوبه برای این جلسه تصویب و ابلاغ شد.

وی با اشاره به این مصوبات اضافه کرد: تشکیل جلسات مستمر توسط معاون انتظامی و سیاسی فرمانداری شهرستان به عنوان دبیر کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان، برگزاری نشست‌های آموزشی در کلیه مدارس تحت پوشش با همکاری آموزش و پرورش با موضوع هاری و حیوان گزیدگی،ارائه گزارش مصور اقدامات صورت گرفته در نشست بعدی کمیته کارگروه و جمع‌آوری بهینه زباله و پسماندها در شهرها توسط شهرداری ها و در روستاها توسط دهیاری‌ها از مهمترین این مصوبات بود.

خوشنویس زاده ادامه داد: همچنین قرار شد کارگروهی با اولویت کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان با دبیری شهردار شهر مورد نظر و ریاست بخشداران مناطق برگزار شود و اعتبار لازم برای شبکه دامپزشکی جهت عقیم سازی سگ‌های ولگرد در کمیته برنامه ریزی شهرستان مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با اشاره به دیگر مصوبات این کارگروه گفت: همکاری شهرداران و دهیاران با دامپزشکی برای قلاده‌گذاری و بستن پوزه بند برای سگ‌های صاحبدار، اقدام دهیاران نسبت به شناسایی سگ‌های صاحبدار و ارسال لیست مربوط به شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی، انجام واکسیناسیون سگ‌های صاحبدار توسط شبکه دامپزشکی، معرفی صاحبان سگ‌های بدون قلاده توسط شبکه دامپزشکی به مراجع قضایی و همچنین تهیه بروشور و مطلب در مورد هاری و ارسال آن به فرمانداری، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از دیگر مصوبات این نشست بود.

شهرستان بویین زهرا در 55 کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.

آموزش و پرورش واکسیناسیون بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر