کد خبر: 762446 A

با حضور مسئولان استانی؛

مرکز دیالیز بیمارستان شهدای شهرستان آبیک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ددر مراسمی با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، داود محمدی نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی مرکز دیالیز بیمارستان شهدای شهرستان آبیک به بهره‌برداری رسید.

مرکز دیالیز بیمارستان شهدای شهرستان آبیک حدود 200 مترمربع مساحت دارد که سالن اصلی این مرکز، 140 مترمربع است.

این مرکز دیالیز با ملحقات، فضای تاسیساتی و استراحت و سایر ملزومات ظرفیت 9 تخت دیالیز همزمان را دارد و در حال حاضر هفت تخت آن عملیاتی شده است

برای ساخت مرکز دیالیز 10 میلیارد ریال و برای تجهیز این مرکز، 25 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

شناسایی 43 بیمار دیالیزی در آبیک

محسن چیت‌سازان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد:  43 بیمار دیالیزی در شهرستان آبیک شناسایی شده‌اند که چندین نفر به شهرهای قزوین و نظرآباد مراجعه می‌کردند که با راه‌اندازی مرکز دیالیز، تمام بیماران  از خدمات این مرکز استفاده خواهند کرد.

وی افزود: فضای مرکز دیالیز در بیمارستان ولیعصر (عج) شهرستان آبیک به صورت عاریه‌ای و موقت فعال بود و دارای 6 تخت بود که با راه‌اندازی مرکز دیالیز، سه دستگاه به توان دیالیز این شهرستان افزوده شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با انتقال دیالیز از بیمارستان ولیعصر (عج) به مرکز جدیدالاحداث، سیستم به روزتر شده و راندمان دیالیز ارتقا یافته است و برای بیماران موثرتر در زمان خودش عمل می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک تصریح کرد: مرکز دیالیز افتتاح شده دارای فضای بازتر و طراحی سیستم گرمایشی و سرمایشی مطلوبی است و بیماران احساس رضایت بهتری خواهند داشت.

در احداث این مرکز، سه خیر هم مشارکت داشته‌اند.

استان قزوین بیمارستان مسئولان استانی و شهرستانی نماینده مردم سالن اصلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر