کد خبر: 762381 A

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از توزیع یک هزار و ۸۷۵ جلد کتاب کمک آموزشی و کنکوری توسط بنیاد علوی در بین دانش آموزان مناطق سیل زده و اجرای طرح آموزش تجمیعی برای دانش آموزان این مناطق خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد تقی زاده امروز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در راستای اجرای طرح جامع تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق سیل زده استان، بنیاد علوی با همکاری آموزش و پرورش خوزستان اقدام به توزیع ۲۷۴ بسته کتب کمک آموزشی و کنکوری در بین ۶۹۴ دانش آموز این مناطق کرده است.

وی با بیان اینکه این کتب در بین دانش آموزان ۳ مقطع دهم، یازدهم و دوازدهم توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: ۲۸۹ جلد کتاب در بین ۲۰۳ دانش آموز پایه دهم، ۲۱۵ جلد کتاب در بین ۱۷۵ دانش آموز پایه یازدهم و یک هزار و ۱۷۱ جلد کتاب نیز در بین ۱۵۸ دانش آموز پایه دوازدهم توزیع خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: ارزش ریالی این کتاب ها بالغ ۴۵۳ میلیون ریال است که به طور کامل توسط بنیاد علوی تامین خواهد شد.

تقی زاده با اشاره به مناطق تحت پوشش این طرح، توضیح داد: در این مرحله از طرح جامع تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق سیل زده، دانش آموزان مناطقی مثل حمیدیه، دشت آزادگان، هویزه، بستان، شاوور و کارون تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

وی در عین حال با اظهار اینکه تاکنون ۲۸ پایگاه کنکوری برای دانش‌آموزان درگیر سیل در سراسر استان راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: استان خوزستان دارای ۳۴ هزار و ۶۹۴ دانش آموز پایه دوازدهم است که از این تعداد بالغ بر ۱۶ هزار دانش آموز درگیر پدیده سیلاب شدند. جامعه هدف ما در طرح پایگاه‌های کنکوری این دانش آموزان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در این پایگاه‌های کنکوری که در ۱۴ منطقه سیل زده فعال هستند در مجموع بالغ بر ۱۹۰ ساعت آموزشی برای هر رشته تحصیلی ارائه می‌شود.

تقی زاده در ادامه با برشمردن سایر اقدامات انجام شده در خصوص تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق سیل زده، تصریح کرد: اجرای طرح ۲۰ روزه پخش تلویزیونی کلاس‌های دروس تخصصی پایه دوازدهم از صدا و سیمای خوزستان و همچنین راه اندازی مجتمع آموزشی برای آموزش متمرکز این دانش آموزان از جمله اقدامات مجموعه تعلیم و تربیت استان در این خصوص است.

وی در پایان یادآور شد: آموزش و پرورش خوزستان از همه ظرفیت‌های خود در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق سیل زده استفاده خواهد کرد.
 

آموزش و پرورش استان خوزستان جامعه دانش آموزان سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر