کد خبر: 762373 A

معاون استاندار آذربایجان غربی :

معاون استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هیچ وقفه ای نباید در فعالیت بازارچه های مرزی پیش آید، گفت: گاهی برخی بازارچه ها بدون هماهنگی فرمانداران تعطیل می شوند که این امر قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، رضا حسینی امروز در جلسه کارگروه امور اقتصادی استان اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک هیات اقتصادی و تجاری آذربایجان‌غربی به اقلیم کردستان عراق اعزام شده و در این سفر، ضمن تقویت ارتباطات و تعریف پروژه‌های مشترک با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی اقلیم کردستان عراق، موانع و چالش‌های پیش روی توسعه روابط اقتصادی و تجاری نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی بر ضرورت اعمال مدیریت واحد مرزی در آذربایجان‌غربی اشاره کرد و افزود: تمامی دستگاه‌های مسئول باید در اسرع وقت جهت ارائه خدمات در گمرکات استان مستقر شوند و ناظر گمرکات استان نیز ظرف 48 ساعت گزارش وضعیت حضور دستگاه‌های اجرایی در گمرکات را به معاونت اقتصادی استانداری ارائه کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی، ضرورت نصب دستگاه ایکس ری کامیونی در مرز تمرچین جهت تسریع امور بازرسی و کنترل کامیون‌ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در صورت موافقت گمرک ایران، از طریق سرمایه گذاری، مشکل تامین دستگاه ایکس ری در مرز تمرچین را حل خواهیم کرد.

وی به مشکل کمبود نیروی انسانی در برخی گمرکات استان از جمله تمرچین اشاره کرد و گفت: طی مکاتبه ای با سازمان امور اداری و استخدامی کشور، موضوع را پیگیری می کنیم.

حسینی اظهار کرد: هیچ وقفه‌ای نباید در فعالیت بازارچه‌های مرزی پیش آید چون گاهی برخی بازارچه‌ها بدون هماهنگی فرمانداران تعطیل می‌شوند که این امر قابل پذیرش نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی بر لزوم فعال‌تر شدن تشکل‌های صادراتی استان تاکید و تصریح کرد: تشکل‌های صادراتی زیرمجموعه اتاق بازرگانی ارومیه باید فعال تر شده و در ماموریت‌های پیش رو با دولت همکاری لازم را داشته باشند.

وی از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و تجاری آذربایجان‌غربی خبر داد و افزود: این همایش مرداد ماه سال‌جاری برگزار و در این همایش ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری استان به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی معرفی خواهد شد.

حسینی اهتمام ویژه دستگاه‌ها در جهت جذب سرمایه گذاری را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: با هر دستگاهی که در زمینه سرمایه گذاری وظیفه اش را به درستی انجام ندهد برخورد می شود و در این خصوص با هیچ کس تعارف نداریم.

 

آذربایجان غربی گمرک ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر