کد خبر: 762296 A

معاون استاندار البرز :

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با اشاره به آغاز فرآیندهای منتهی به انتخابات یازدهمین‌دوره مجلس در اسفندماه سال جاری گفت: داوطلبانی که قصد شرکت در این انتخابات را دارند در فاصله بین دهم تا شانزدهم خرداد ماه باید از مسئولیت‌های قبلی خود استعفا کنند.

به گزارش ایلنا، سعید ناجی با اعلام این خبر افزود: ستاد انتخابات استان البرز فعالیت خود را آغاز کرده و از دهم اردیبهشت استان وارد فضای مهیا شدن برای برگزاری انتخابات شده است.

وی با اشاره به روزشمار انتخابات 98 خاطرنشان کرد: نامزدهایی که قصد شرکت در انتخابات پیش رو دارند باید در فاصله دهم تا شانزدهم خرداد ماه استعفای خود را اعلام کنند و پس از استعفا در محل کار خود حضور نداشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات استان البرز ادامه داد: ثبت نام از نامزدها هم از دهم آذرماه آغاز می‌شود، در استان البرز همانند سال‌های قبل برای مجلس شورای اسلامی دو حوزه انتخابیه خواهیم داشت و حتماً فرمانداری‌ها در شهرستان‌ها با دقت لازم و رعایت بی‌طرفی کامل و حفظ امانتداری و حق‌الناس دانستن رای، در راستای برگزاری یک انتخابات پرشور تلاش خواهند کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز افزود: امیدواریم اصحاب رسانه در کنار مسئولان امر با اطلاع‌رسانی مناسب، فضا را برای برگزاری این انتخابات فراهم کنند تا داوطلبان با شناخت دقیق از قانون به این عرصه وارد شوند و مردم هم در شرایط مناسب رأی خود را به صندوق بیندازند.

سرپرست فرمانداری شهرستان کرج در محور دیگری از سخنان خود به اهمیت نقش خبر اشاره و تصریح کرد: اگر تبادل اطلاعات و اخبار به درستی انجام شود می‌تواند تأثیر خوبی در جامعه داشته باشد.

وی افزود: به دنبال یک تعامل خوب با رسانه هستیم چرا که برقراری ارتباط سریع و انتشار اخبار صحیح می‌تواند فضای رسانه‌ای سالمی را شکل دهد و هر چقدر که رسانه‌ها به صورت حرفه‌ای ارتباط موثری با مسئولان داشته باشند بیشتر می‌توانند محل اتکای مردم برای کسب اخبار باشند.

ناجی ادامه داد: رسانه‌ای مانند ایسنا با کار حرفه‌ای و فعالیت درخشان، مستند و مستدل جای خود را در فضای رسانه‌ای کشور و بین‌الملل باز کرده و قطعاً در مسیر آگاهی‌بخشی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد و  توانسته چنین جایگاهی را کسب کند و مرجع مردم برای کسب اخبار رویدادها و تحلیل باشد که جای تبریک دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های استان و تأکید مقام معظم رهبری بر این موضوع تصریح کرد: دانشگاه باید محل تبادل اندیشه باشد بنابراین باید اجازه دهیم تضارب آرا در دانشگاه شکل بگیرد؛ نگاه بسته و دگم به حوزه دانشگاه اثرات زیانباری دارد و از آنجایی که ما یک نظام سیاسی مردم‌سالار داریم باید از این ظرفیت در کشور به نحو مطلوب استفاده کنیم و فضا را با گذر از مسیرهای قانونی در دانشگاه باز بگذاریم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش آگاهی در جامعه افزود: نخبگان جامعه و فرهیختگان باید جدی‌ و مسئولانه‌تری در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشند و می‌توانند برای نیل به این هدف در مسیر آگاهی قدم بردارند زیرا بهترین مسیر برای توسعه جامعه آگاهی‌ست.

استان البرز سعید ناجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر