کد خبر: 762204 A

عباسپور مطرح کرد:

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌حیدریه گفت: عمده سیب‌زمینی بذری استان به دلیل ویژگی‌های محیطی در جلگه رخ از توابع این شهرستان تولید می‌شود و بذر سیب زمینی تولیدی به همه استان‌های کشور که کشت این محصول را انجام می‌دهند صادر می‌گردد.

محمدرضا عباسپور درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تربت‌حیدریه، اظهار داشت: این شهرستان مقام اول سطح کشت و تولید سیب‌زمینی استان را دارا است و یکی از قطب‌های تولید این محصول در کشور را به نام خود ثبت کرده است. 

وی افزود: این منطقه 36 درصد سطح کشت و 42 درصد تولید استان را دارد و عمده تولید سیب‌زمینی بذری استان به دلیل ویژگی‌های محیطی در جلگه رخ، صورت می‌پذیرد و بذر سیب زمینی تولیدی به همه استان‌های کشور که کشت این محصول را انجام می‌دهند صادر می‌گردد. 

وی با اشاره به سطح زیرکشت 2 هزار و 100 هکتار سیب‌زمینی در این شهرستان، مطرح کرد: همچنین سطح زیر کشت چغندرقند در این منطقه سه هزار و 600 هکتار است و رتبه دوم در کشت چغندرقند بعد از شهرستان جوین را دارا می‌باشد. 

عباسپور تصریح کرد: امسال به علت قیمت تضمینی پایین چغندر سطح کشت این محصول کاهش چشم‌گیری داشته است . 

وی ادامه داد: در سال زراعی 97-98 درشهرستان تربت حیدریه 6 هزار و 410 هکتار گندم آبی و هفت هزار هکتار گندم دیم و همچنین 4 هزار و 200 هکتار جو آبی و 600 هکتار جو دیم کشت گردیده است . 

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌حیدریه گفت: امسال با توجه به بارش‌های فراوان مزارع در وضعیت مطلوبی قرار گرفته و چنانچه بارندگی‌ها تا اوایل خرداد ماه ادامه یاید پیش‌بینی می‌شود حدود 35 هزار تن گندم و هزار و 800 تن جو در این مزارع تولید گردد. 

گفتنی است در شهرستان تربت‌حیدریه 73 هزار و 500 تن سیب زمینی و 210 هزار تن چغندر تولید می‌شود .

جهاد کشاورزی سیب زمینی هکتار تولید گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر