کد خبر: 761988 A

مصطفی صالحی:

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین گفت: با ایجاد سایت ۱۱۰ هکتاری محمدآباد استان قزوین در مدیریت پسماندهای عادی، عفونی، صنعتی موفق عمل کرده و پیشگام کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مصطفی صالحی در کارگروه پسماند که شامگاه  شنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه در سال‌های گذشته با همکاری شهرداری توانستیم سایت ۱۱۰ هکتاری محمد آباد را با همه مشکلات راه اندازی کنیم و امروز در ساماندهی و مدیریت پسماندها موفق هستیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر زباله‌های ۱۸ شهر و ۲۲۲ روستا به این سایت منتقل می‌شود که این کار در سلامت مردم و پاکیزگی محیط زیست نقش بی بدیلی داشته است.

صالحی تصریح کرد: در بخش زباله‌های بیمارستانی هم دانشگاه علوم پزشکی قزوین همکاری خوبی داشته و اکثر بیمارستانها، درمانگاه‌ها و مطب‌ها زباله‌های خود را بی خطر سازی کرده و به این سایت منتقل می‌کنند.

وی گفت: ماهانه حدود ۱۵ تن زباله عفونی در سایت محمد آباد بی خطر سازی می‌شود و با تداوم همکاری‌ها امسال هم مطب‌های بیشتری به این طرح متصل خواهند شد.

صالحی یادآور شد: در بخش صنعتی هم توسط پیمانکار زباله‌های صنعتی ۱۳۸ شرکت دارای پسماند جمع آوری شده و در سایت ۱۰ هکتاری کنار سایت محمدآباد بی خطر می‌شود.

صالحی گفت: در سال‌های گذشته زباله‌های عفونی و شیمیایی و دارویی هفت استان کشور در سایت محمد آباد مدیریت می‌شد که از ماه‌های پایانی سال قبل این موضوع ممنوع شده و امسال دیگر هیچ زباله‌ای از خارج استان وارد این سایت نخواهد شد.

وی بیان کرد: مهمترین دغدغه ما جمع‌آوری زباله‌های کشاورزی است زیرا قوطی‌های سموم و پلاستیک‌های باقیمانده از کشت در مزارع مشکل ساز است و در این راستا سال قبل ۱۰ هزار قوطی سموم جمع آوری و به سایت محمد آباد منتقل شد.

صالحی اضافه کرد: البته هنوز برای مدیریت پسماندهای الکترونیکی اقدامی نشده و این نوع زباله به کرج منتقل می‌شود.

استان قزوین دانشگاه علوم پزشکی زباله شهرداری کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر