کد خبر: 761951 A

نائب رئیس پارلمان محلی قزوین:

نائب‌رئیس پارلمان محلی قزوین از بهره‌برداری عملیات احداث دوربرگردان غیرهمسطح میدان سید حسن نصرالله در 15 تیرماه 98 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مهدی عبدالرزاقی عصر شنبه در نشست علنی پارلمان محلی شهر قزوین افزود: 200 میلیارد ریال برای اصلاح این مسیر هزینه می شود که 70 درصد توسط شهرداری و 30 درصد آن توسط اداره راه و شهرسازی تامین خواهد شد. این طرح تا 2 ماه دیگر آغاز می‌شود که فاز اول آن در حدود چهار کیلومتر در سال‌جاری اجرا خواهد شد.

عضو شورای‌شهر قزوین با بیان اینکه عملیات احداث دوربرگردان غیر همسطح نصر در شهر قزوین آغاز شده، افزود: این طرح باید برای کاهش بار ترافیکی بلوار شهید بابایی تا 15 تیرماه امسال به بهره برداری برسد.

عبدالرزاقی گفت: میدان غیر همسطح سید حسن نصرالله از پر ترددترین نقاط شهر است که باید دوربرگردان آن به دلیل قرارگیری بلوار شهید بابایی در ضلع شمال غربی این میدان و لزوم دسترسی آسان مردم به آن در ساعات اوج ترافیک هرچه زودتر تکمیل شود.

وی گفت: این طرح باید زودتر از این تاریخ تکمیل می شد اما به دلایل برخی مشکلات و موانع فنی از قبیل تطابق نداشتن آن با وضع موجود، موافقت نکردن پلیس راهور برای انسدادهای کوتاه مدت معبر به جهت بار ترافیکی بالای مسیر و به ناچار کار در شب، همکاری نکردن پلیس در بتن ریزی ها با احجام کم در روز، نوسانات بازار آهن و میلگرد و سایر اقلام و توقف کلیه عملیات اجرایی طرح در اسفند تا اوایل فروردین ماه توسط پلیس راهور به دلیل افزایش ترافیک ناشی از نزدیک شدن به عید نوروز احداث آن با تاخیر مواجه شد.

عضو شورای‌شهر قزوین اظهار داشت: همچنین در کمیسیون عمران موافقت شد که این طرح و همچنین دیگر طرح های عمرانی شناسنامه و روزشمار داشته باشند.

وی درباره پیاده راه پل طبیعت نیز گفت: ساخت سازه این طرح تقریبا تا یک‌ونیم ماه آینده به پایان می‌رسد تا بعد از آن سازمان خدمات طراحی، طرح مورد نظر خود را روی سازه پیاده کند.

این عضو شورا افزود: پل طبیعت از طرح‌های ارزنده مدیریت‌شهری بوده که در آن مسایل سیما و منظر شهری، محیط زیست و موارد ورزشی رعایت شده است.

عبدالرزاقی افزود: در این پل تلاش شده مفهوم خانواده که باید حافظ طبیعت باشند به تصویر کشیده شود.

پلیس راهور سید حسن نصرالله شهرداری عضو شورای اسلامی شهر مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر