کد خبر: 761831 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از تخصیص وام به واحدهای تولیدی در قالب تسهیلات تبصره 18 با نرخ بهره 12 و 14 درصد خبر داد.

به گزارش ایلنا، جهانگیر شاهمرادی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: هم اینک تولیدکنندگان استان می توانند تقاضای وام خود را در سایت بهین یاب انجام داده و منتظر باشند تا جهت اقدامات بعدی با آنها تماس گرفته شود.

شاهمرادی افزود: امسال علاوه بر واحدهای صنعتی، صنوف تولیدی نیز می توانند از تسهیلات تبصره 18 استفاده کنند که نسبت به دیگر وام‌ها نرخ بهره پایین تری دارد.

وی سهم استان البرز را از این تسهیلات 8 هزار و 650 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: تاکنون رقم ریالی متقاضیان این وام از مرز 14 هزار میلیارد ریال گذشته و ما در تلاشیم تا سقف وام تخصیصی به استان را افزایش دهیم؛ همچنان که در سال گذشته توانستیم سقف تخصیصی وام رونق تولید به استان را که 12 هزار میلیارد ریال بود به 16 هزار و 700 میلیارد ریال افزایش دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز درباره اینکه چه واحدهایی می توانند از این تسهیلات استفاده کنند اظهار داشت:  واحدهای نیازمند به بازسازی و نوسازی، تسهیلات سرمایه ثابت، تسهیلات سرمایه در گردش و طرح های نیمه کاره می توانند متقاضی دریافت این وام باشند.

شاهمرادی یادآور شد: در صورت تخصیص کامل این تسهیلات به استان و تحرک واحدهای تولیدی انتظار می رود که حدود 15 هزار شغل در استان ایجاد و یا احیا شود.

 

جهانگیر شاهمرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر