کد خبر: 761713 A

استاندار یزد تاکید کرد:

استاندار یزد با اشاره به برخورداری استان یزد از ظرفیت های متنوع برای گسترش روابط خارجی خواستار گسترش روابط خارجی در چارچوب سند راهبردی استان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی طالبی در شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی استان اظهار داشت: دستگاه های اجرایی فعالیت هماهنگ، هم افزایی و تعامل مثبت را سرلوحه فعالیت در حوزه های بین المللی قرار دهند.

وی ادامه داد: استان یزد از متنوع ترین ظرفیت ها برای گسترش روابط خارجی برخوردار است که این موضوع با مقایسه میان حوزه گردشگری، مبادلات تجاری، بازرگانی و علمی نسبت به سایر استان ها و توجه به ظرفیت های دانشگاهی مشخص می شود.

استاندار یزد افزود: با توجه به ظرفیت های شناخته شده، لازم است روابط خارجی استان نیز در همین چارچوب برنامه ریزی و مطابق این موضوعات گسترش یابد.

طالبی با اشاره به لزوم پیگیری کمبودهای این حوزه عنوان کرد: موضوعاتی از جمله فعال سازی پرواز خارجی در فرودگاه یزد و استقرار ایرلاینی در یزد به عنوان مبداء پرواز، نیازمند پیگیری است تا بتوانیم ظرفیت های ارتباطی بین المللی را فراهم سازیم.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی توانمندی شهرستان های استان برای توسعه ارتباطات خارجی در قالب خواهر خواندگی در چهارچوب فعالیتهای حوزه گردشگری، از دیگر ضرورت های پیش رو در این عرصه است.

استاندار یزد بیان داشت: تهیه سند راهبردی در حوزه روابط بین الملل در استان اقدام شایسته و ارزشمندی است که آغاز شده اما لازم است نواقص این سند برطرف و نقاط قوت نیز برای ارائه در شورا تقویت شود.

وی یادآور شد: ضروریست سند راهبردی در حوزه روابط بین الملل، نشان دهنده شرح وظایف شفاف هر کدام از دستگاه های اجرایی استان باشد تا بتواند مصوب و لازم الاجرا شود.

استاندار یزد در پایان همه دستگاه های عضو این شورا را موظف به معرفی نماینده ای مشخص برای پیگیری امور بین المللی دانست و بیان کرد: امید است با رفع موانعی که فراروی روابط خارجی در استان است، بتوانیم ظرفیت های استان را  با فعالیت هماهنگ،هم افزایی و تعامل مثبت دستگاه های اجرایی به سمت موثری جهت‌دهی کنیم.

یزد استاندار پرواز خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر