کد خبر: 761349 A

بعد از 20 سال معطلی؛

کلنگ احداث میدان میوه و تره‌بار شهرستان آبیک پس از 20 سال معطلی به زمین خورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسین امینی رئیس کمیسیون عمران و برنامه و بودجه شورای‌شهر آبیک عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی احداث میدان میوه و تره‌بار شهر آبیک اظهار کرد: حدود 20 سال پیش 30 نفر برای جانمایی و مکان‌یابی احداث میدان میوه و تره‌بار در شهر آبیک در ادوار گذشته مدیریت‌شهری رایزنی کردند.

وی افزود: از دوره چهارم شورای‌شهر این موضوع به جریان افتاد و مطرح شد که زمینی در نظر گرفته شد اما مشاع بود و افراز در ثبت و اسناد به ثبت نرسیده بود و ملک مالکان تداخل داشت.

این عضو شورای‌شهر آبیک ادامه داد: پنج ماه پیش در زمان مدیریت سعید آگشته شهردار پیشین شهر آبیک جلسه‌ای در دفتر شورای‌شهر با حضور مالکان برگزار شد و مالکان برای حل مشکل ملکی از بخشی از زمین خود گذشتند و پروژه در روند اداری خود افتاد.

امینی اضافه کرد: موضوع مذکور به کمیسیون ماده 5 استان قزوین ارجاع یافت و با مساعدت مطلوب معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین و همچنین شهردار و اعضای شورای شهر و پیگیری فرماندار مجوزات قانونی احداث میدان میوه  وتره‌بار صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: میدان میوه و تره‌بار شهر آبیک دارای 30 نفر شریک است که 6 هزار و 500 مترمربع مساحت و دو هزار و 600 مترمربع زیربنا دارد و با احداث آن برای بیش از 350 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

سرمایه‌گذاری بیش از 70 میلیارد ریال برای میدان میوه و تره‌بار

این عضو شورای‌شهر آبیک بیان کرد: برای احداث میدان میوه و تره‌بار شهر آبیک بیش از 70 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری خواهد شد که تاکنون 10 میلیارد ریال برای مجوزات و سایر موضوعات هزینه شده است.

رئیس کمیسیون عمران و برنامه بودجه شورای شهر آبیک افزود: از مسئولان شهرستان آبیک درخواست می‌شود جهت أخذ مجوزات آب، برق و گاز و سایر خدمات برای احداث میدان میوه و تره‌بار مساعدت لازم و ویژه داشته باشند تا هر چه سریع‌تر این پروژه احداث و به بهره‌برداری برسد.

امینی ادامه داد: میدان فعلی میوه و تره‌بار در مرکز شهر قرار دارد که مردم و غرفه‌داران را در زمینه‌های مختلف اعم از نظافتی و ترافیکی با مشکل و اذیت مواجه می‌کند.

وی اضافه کرد: شهرستان آبیک که پتانسیل بخش کشاورزی را دارد، محصولات تولیدی آن باید یک بار در کرج و قزوین ترانزیت شود و خرده‌فروشان و میوه‌فروشان با هزینه‌کرد دوباره باید با ترانزیت دیگر محصولات را خریداری کنند و به دست مصرف‌کننده برسانند.

این عضو شورای‌شهر آبیک خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل‌های بخش کشاورزی شهرستان آبیک، با احداث میدان میوه و تره‌بار مردم شهرهای دیگر هم به این شهر مراجعه خواهند کرد و از محصولات کشاورزی این شهرستان استفاده می‌کنند.

میوه و تره بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر