کد خبر: 761297 A

شهریاری:

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در شرایط سخت جنگ اقتصادی به‌سر می‌بریم، گفت: سوء‌استفاده از بیت‌المال در هر اندازه و زمانی پسندیده نیست و امروز که در شرایط سخت جنگی قرار داریم باید بیش از پیش از بیت المال صیانت کرد.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی شهریاری در همایش حراست‌ها و گام دوم انقلاب که به میزبانی دانشگاه آزاد ارومیه برگزار شد، با ترسیم وضعیت کشور افزود: شرایط امروز کشور در دهه پنجم انقلاب بسیار حساس‌تر از گذشته است و یقین داریم امسال نیز با درایت‌های رهبر انقلاب با کمترین هزینه برای کشور سپری می‌شود.

وی با بیان اینکه سیاست‌های استکبارستیزی و دفاع از مظلومان موجب شده تا منافع قدرت‌های استکباری به خطر بیفتد اظهار کرد: سیاست خاص جمهوری اسلامی در مقابله با کشورهای استکباری و دفاع از مظلومان موجب شده تا هم منافع قدرت‌های استکباری به خطر بیفتد و هم مورد تحریم‌های مختلف قرار بگیرد.

شهریاری گفت: اگر چه با خروج آمریکا از برجام کشور دچار نوسانات اقتصادی شد اما به‌طور قطع عبور از این وضعیت با تدابیر اندیشیده شده از سوی رهبر انقلاب و دولت تدبیر و امید دور از دسترس نیست.

وی فشارهای اقتصادی بر کشور برای برهم زدن فضا، تحریک مردم و حذف سرمایه‌های اجتماعی از طریق بی‌اعتمادی را راهکارهای دشمن در جنگ امروز اقتصادی عنوان کرد و گفت: با وجود این برنامه‌ریزی دشمن، کم کاری مسئولان و بی‌توجهی به نیازهای مردم مسیر رسیدن دشمن به خواسته‌هایش را هموارتر می‌کند.

شهریاری افزود: رقابت‌های بی‌ثمر سیاسی، ناهماهنگی جریانات سیاسی درباره امیدآفرینی به مردم موجب می‌شود تا دولت نتواند به درستی به تعهدات خود در قبال مردم عمل کند.

استاندار آذربایجان‌غربی سوء مدیریت‌های سال‌های گذشته را عاملی مهم در ایجاد فضای بی‌اعتمادی به دولت دانست و گفت: اگر مدیریت‌ها در گذشته پاسخگویی مناسب به مطالبات بحق مردم بود امروز دولت با انبوهی از سوء‌مدیریت‌ها و تعلل در اجرای تعهدات مواجه نبود.

شهریاری گفت: متاسفانه بخشی از سرمایه‌های اجتماعی نه به‌خاطر سیاست‌های جنگ‌طلبانه دشمن، بلکه به‌خاطر سیاست‌های غلط ما در برخی موضوعات از بین رفته و بازسازی این اعتماد از دست رفته به تلاشی صادقانه توام با شفاف سازی نیازمند است.

مقام عالی استان با تقدیر از تلاش‌های وزارت اطلاعات در جلب اعتماد مردم افزود: خوشبختانه وزارت اطلاعات در طی سال‌های گذشته تا به امروز توانسته نسبت به جلب و بازسازی اعتماد مردم بخوبی عمل کند.

شهریاری وظیفه نیروهای حراست در بازسازی اعتماد مردم را سنگین و مهم دانست و گفت: هر گونه کوتاهی از جانب نیروهای حراست خسارت‌های جبران ناپذیری را در از بین بردن سرمایه های اجتماعی به دنبال دارد.

وی لزوم برخورد با شریان‌های فساد، برخورد قاطع با مفسدین و شفاف‌سازی فعالیت‌ها را از جمله مهم‌ترین اقدامات برای جلب رضایت‌مندی عمومی عنوان کرد و افزود: برخورد با پرونده‌های فساد حفظ سرمایه های اجتماعی را در پی دارد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه پیشگیری و مقابله با فساد و حفظ امنیت و سلامت روانی مردم برای حفظ سرمایه های اجتماعی را از وظایف نیروهای حراست دانست و گفت: اطلاع رسانی فعالیت‌ها با حفظ اصل آبروی افراد در فرایند بازسازی اعتماد و جلب سرمایه های اجتماعی بسیار مهم است.

شهریاری کسب رضایت‌مندی مردم و تکریم ارباب رجوع را از دیگر اصول مهم برای تامین امنیت روانی عنوان کرد و گفت: برخورد مهربانانه با مردم و پاسخ‌دهی توام با احترام می تواند در جلب اعتماد مردم بسیار موثر باشد.

محمد مهدی شهریاری فساد ستیزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر