کد خبر: 761141 A

صبح امروز صورت گرفت؛

باران شیخی پس از ۲۷ روز به دلیل ربوده شدن توسط یک باند گروگانگیری به خانه بازگشت.

به گزارش ایلنا،  باران شیخی دختر ۸ ساله اهل مهاجران شازند پس از ۲۷ روز دوری از خانه وارد استان مرکزی و شهر اراک شد تا به همراه خانواده به مهاجران محل خانه و زندگی خود برود.
 
«باران شیخی» دختر ۸ ساله شازندی که در بیست و چهارم فروردین ۹۸ در مسیر خانه به مدرسه به وسیله افراد ناشناس ربوده شده بود، با تلاش شبانه روزی دستگاه قضا، نیروی انتظامی و امنیتی در سحرگاه هفدهم اردیبهشت ۹۸ از چنگال ربایندگان آزاد شد و متهمان و ربایندگان در چابهار دستگیر شدند.
 
این کودک دیروز هجدهم اردیبهشت ۹۸ در ستاد نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان با پدر و مادرش ملاقات کرد و بعد از گذراندن مراحل قانونی امروز به استان مرکزی بازگشت.
 
۲۴ فروردین سال جاری ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه از طریق تماس با مرکز سامانه ۱۱۰ استان مرکزی اعلام شد که دختری ۸ ساله به نام «باران شیخی» ساعت ۷:۴۰ از خانه به مقصد مدرسه خارج شده و با گذشت ۶ یا ۷ ساعت به منزل مراجعه نکرده است.

با پیگیری پلیس مشخص شد باران مفقود نشده و مورد ربایش و آدم ربایی قرار گرفته است که بلافاصله پلیس اقدامات خاص خود را در جهت پیگیری و رهاسازی باران آغاز و دو تیم از کارآگاهان خبره آگاهی استان مرکزی به زاهدان اعزام شدند و ۲ نفر از آدم ربا‌هایی که در استان مرکزی باران را سوار خودرو کرده و به چابهار منتقل کرده بودند، دستگیرشدند.
 
در این رابطه دستگاه قضا، اعضای شورای تامین استان و استاندار مرکزی و پلیس با اولویت سالم بازگرداندن باران به خانواد‌ه‌اش با جدیت پرونده را پیگیری کردند تا اینکه سرانجام با اقدامات پلیسی و اطلاعاتی آدم ربایان دستگیر و باران پس از ۲۳ روز ربایش آزاد شد.
 
سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ارتباط باران با خانواده گفت: باران در طول مدت ربایش توانسته ۳ بار با خانواده تماس بگیرد؛ اولین تماس ۲۴ ساعت پس از ربایش، بار دوم پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه که حدود ۲۰ دقیقه با خانواده صحبت کرده و بار سوم هم روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه حدود ساعت ۴ بعدازظهر بوده که این نشان می‌داد باران در سلامت کامل است.

باران7

باران5

باران6

باران4

باران3

باران2

پدر خانواده سلامت شبانه روزی فرمانده انتظامی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر