کد خبر: 761050 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با اشاره به اینکه ایجاد ۴۳ هزار شغل در سال ۹۸ در البرز مورد انتظار است، عنوان کرد: اگر مدیریت اعتبارات تبصره ۱۸ به استانداران محول شود به طور قطع برنامه ریزی و تصمیم گیری بهتری در راستای اشتغال و رونق تولید صورت می گیرد.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که بعد از ظهر چهارشنبه در مجموعه اقتصادی و فرودگاهی پیام برگزار شد، گفت: سال گذشته ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی و حدود ۶۷۰ میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری داخلی در البرز محقق شده است. 

وی افزود: نرخ بیکاری البرز در پاییز ۹۷ حدود ۱۵.۸ درصد بوده که در زمستان ۹۷ به ۱۳.۶ درصد رسید ولی با توجه به ظرفیت های بالایی که البرز در حوزه تولید و صنعت دارد باید این رقم ارتقا یابد.

استاندار البرز اضافه کرد: ۳۱ استان کشور در تولید و اشتغال باید حرکتی هماهنگ براساس مزیت های خود داشته باشند که یک استان مهاجرپذیر و دیگر استان ها مهاجرفرست نباشند.

وی گفت: رونق شغل و زندگی در البرز به گونه ای است که پس از تهران، مهاجرپذیرترین استان کشور است و متقاضیان اشتغال از سراسر کشور به البرز مهاجرت می کنند. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد که در البرز هر کدام از دستگاه های اجرایی در ۵ محور اصلی و به صورت متمرکز در سال ۹۸ اقدام و عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد ۴۳ هزار شغل در سال ۹۸ در البرز مورد انتظار است، عنوان کرد: اگر مدیریت اعتبارات تبصره ۱۸ به استانداران محول شود به طور قطع برنامه ریزی و تصمیم گیری بهتری در راستای اشتغال و رونق تولید صورت می گیرد.

استاندار البرز گفت: در مدت ۱۴۰ روز از حضورم بعنوان استاندار البرز به طور متوسط هر ۳ روز میزبان یک مسئول ملی در استان بودیم. البرز با توجه تعدد واحدهای تولیدی و صنعتی کمترین مشکل و تعدیل نیرو را در شرایط کنونی کشور داشته است.

شهبازی خاطرنشان کرد: لکه صنعتی ماهدشت نیز با پیگیری های صورت گرفته در کمترین زمان ممکن به شهرک صنعتی تبدیل شد. در بحث محرومیت زدایی بخش پلنگ آباد شهرستان اشتهارد نیز به جد وارد عمل شده ایم.

استاندار البرز ادامه داد: پیگیر هستیم که برق منطقه ای استان البرز مستقل و از تهران جدا شود به این دلیل که پیک مصرف استان ۸۰۰ مگاوات ولی تولید البرز بیش از ۱۶۰۰ مگاوات است که وارد شبکه ملی می شود.

وی با اشاره به ضرورت بهره برداری از استارت آپ ها در جهت ایجاد اشتغال گفت: چندین شرکت استارت آپی در پارک علم و فناوری البرز مستقر هستند.

شهبازی افزود: با پیگیری های صورت گرفته درصدد هستیم با همکاری شرکت شهرک های صنعتی کشور ، شهر استارت آپی را در کارخانه جهان چیت به مساحت ۱۰ هکتار ایجاد کنیم. در سال رونق تولید، مجالی برای تعطیلی حتی یک واحد تولیدی و تعدیل حتی یک نیروی کار را نداریم.

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر