کد خبر: 761013 A

بهمنی:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس اسبق بانک مرکزی با عنوان اینکه فضای مجازی را نمی‌توان تعطیل کرد، گفت: فلیترینگ هیچ گاه موفق نبوده است.

به گزارش ایلنا، محمود بهمنی به‌دنبال کشته شدن طلبه همدانی و قوت گرفتن فیلترینگ اینستاگرام در جمع خبرنگاران گفت: تمام کارهایی که در فضای مجازی مانند اینستاگرام  صورت می‌گیرد، مجرمانه نیست، هم کارهای خوب و هم کارهای مجرمانه در آن انجام می‌شود. باید سواد رسانه‌ای مردم را بالا برد، فضای مجازی را نمی‌توان تعطیل کرد چون نیاز مردم است ولی باید بهره برداری مثبت از آن صورت بگیرد و دولت وظیفه دارد از آن حمایت کند. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس اسبق بانک مرکزی با اشاره به نگاه ویژه رهبر انقلاب، گفت: حوزه فضای مجازی به‌ اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد. این فضا مثل یک رودخانه پر از آب و خروشان است که می‌آید و دائم هم بر آب آن افزوده و خروشان‌تر می‌شود. اگر ما بر این رودخانه تدبیر کنیم و برنامه داشته باشیم، زه‌کشی کنیم و هدایت کنیم این رودخانه را تا به سد بریزد، می‌شود فرصت. اگر رهایش کنیم و برنامه‌ای برای آن نداشته باشیم  یک تهدید است.

وی گفت: اغلب کارهایی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام صورت می گیرد، مثبت است اما مثل هرجای دیگری منفی هم گاهی دیده می‌شود، اولا باید سواد رسانه‌ای مردم را بالا برد و ثانیا باید بدانیم که نمی‌توان فضای مجازی را تعطیل کرد چون نیاز مردم است ولی باید بهره‌برداری مثبت از آن صورت بگیرد و دولت وظیفه دارد از آن حمایت کند.

محمود بهمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر