کد خبر: 760037 A

وارثی بیان کرد؛

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: معلمان بزرگترین و گرانبهاترین سرمایه های اجتماعی جامعه و منشا و بستر تغییرات جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مراسم بزرگداشت روز معلم با هدف تجلیل از مقام شامخ معلم با حضور مدیرکل بهزیستی استان، معاونت امور اجتماعی، معاونت امور توانبخشی ،مدیران و مربیان مهدهای کودک و مربیان مراکز توانبخشی تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان قزوین در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین علیرضا وارثی در این مراسم گفت: معلمی شغل و حرفه نیست بلکه  یک توانمندی همراه با هنر است که در قرآن کریم به‌عنوان جلوه‌ای از قدرت لایزال الهی از آن یاد شده که در نخستین آیات قرآن کریم برقلب مبارک پیامبر (ص) نازل شده است.

وی افزود: معلمان در رشد و تعالی جامعه نقشی ارزنده دارند و تکریم از مقام علم و معلم محدود به روز و هفته خاصی نیست و باید به عنوان فرهنگی ارزشی در راستای تکریم علم و دانش، در جامعه نهادینه شود.

 این مسئول ادامه داد: کسانی که در امور آموزش و تعلیم و تربیت فعالیت می‌کنند مسئولیت سنگینی را به عهده دارند چرا که در دنیای امروز و هجمه‌های فرهنگی و اعتقادی دشمنان بر علیه نظام اسلامی، نیاز است تا از راهکارهای نوین و ارزشمند برای شناساندن چهره واقعی دین مبین اسلام و اهل بیت (ع) استفاده کنند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین اضافه کرد: معلمان بزرگترین و گرانبهاترین سرمایه های اجتماعی جامعه و منشا و بستر تغییرات جامعه هستند.

وارثی خاطرنشان کرد: معلمان هستند که فکر و اندیشه را به جامعه القا کرده و باید با بهره گرفتن از این افکار و اندیشه‌ها، بستر و زمینه پیشرفت و تحول در جامعه را فراهم کرد.

در این مراسم، به کارشناسان واعضای کانون شاخه گل اهدا شد و گلدان گل به کلیه مربیان مهدهای کودک و مراکز توانبخشی توسط مسئولان اهدا شد.

استان قزوین بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر