کد خبر: 759496 A

عصر امروز انجام شد؛

فرمانده انتظامی شهرستان تایباد گفت: از زمانی که نوزده پا به عرصه دنیایی می گذارد در گوشش اذان گفته می شود که نوعی آموزش است و در زمان ترک حیاط تشهد را بر زبان جاری می کند و نشان از این می باشد که آنچه در دنیا فراگرفته بر زبان جاری می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تایباد، سرهنگ علی اکبر قربانی در جلسه تجلیل از همسران فرهنگی پرسنل ناجا که عصر امروز به مناسبت هفته معلم در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان تایباد برگزار شد، اظهار داشت: تعلیم و تربیت شغل انبیاست و سبب افتخار است که خانواده ناجا با توجه به سختی های شغلی همسران علاوه بر حفظ کانون خانواده در عرصه آموزش وپرورش هم تلاش می‌کنند.

وی افزود: در این جلسه تنها ذره ای از زحمات تلاشگران حوزه علم و دانش را قدردانی خواهیم کرد.

در ادامه این نشست مدیر آموزش و پرورش گفت: امام خمینی(ره)کسی است که این افتخار را نصیب ملت ایران کرد که بتواند پیشتاز علم و دانش در جهان باشد و در این حوزه تلاش کند و نخبگان قابلی را تحویل جامعه دهد.

محمود آریامنش افزود: ارتباط بین آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی شهرستان بسیار بالا است و این امر کمک می کند تا در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار باشد.

وی تقویت آموزش و پرورش را امری ضروری دانست و مطرح کرد: یک جامعه انسانی هر لحظه در معرض تعلیم و تربیت قرار گرفته، امری که در آن همه افراد با دلسوزی و تامل از حوزه تعلیم و تربیت بهره مند می شوند. 

مدیر آموزش و پرورش تایباد اظهار داشت: همه اقشار در جامعه نیازشان به این امر ضروری است و صرفا یک گروه خاصی از آن بهره نمی برند. 

وی با بیان اینکه معلم، دانش آموز و والدین سه ضلع اصلی مثلث آموزش و پرورش هستند گفت: این مثلث نیاز به برنامه ریزی دارد و باید برای موفقیت همه اضلاع آن کنار یکدیگر باشند. 

وی با اشاره به اهمیت نقش خانواده افزود: وقتی از والدین یاد می‌شود یعنی تاثیری که پدر و مادر بر تربیت فرزند دارند. 

آریامنش مطرح کرد: فرزندان هر چیزی را فرا می‌گیرند تمام اعمالی که انجام می شود بر رفتار فرزندان تاثیرگذار است، ذهن کودکان مانند تخته سفیدی است که آنچه پیرامون محیط خود آموزش دیده را بر آن حک می کند. خاطرات خوب و بد در ذهن کودکان باقی می ماند از این رو اساسی ترین نقش در ساختن افراد را معلمان بر عهده دارند. 

وی در پایان تاکید کرد: در عمل به آنچه به باور رسیده ایم باید گام برداریم زیرا میلیون ها نفر درجامعه بنا بر تربیت و نحوه آموزش معلمان آینده خود را می سازد. 

در پایان این مراسم از زحمات معلمان خانواده ناجا در تایباد قدردانی شد.

آسیب های اجتماعی تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر