کد خبر: 759359 A

رئیس پلیس راه کرمانشاه خبرداد:

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه 50 درصد از حوادث رانندگی سال گذشته در 9 محور رخ داده است، گفت: مسیر کرمانشاه - کامیاران در صدر حوادث رانندگی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: سال گذشته در محور کرمانشاه - کامیاران 38 نفر جان خود را از دست داده و 279 نفر هم زخمی شدند.

وی گفت: عمده سوانح رانندگی این محور به صورت برخورد رخ به رخ بوده که دلیل آن نیز دوطرفه و غیرمجزا بودن مسیرهای رفت و برگشت و همچنین کم عرض بودن جاده بوده است.

سرهنگ حیدری تصریح کرد: محور کرمانشاه - اسلام آبادغرب با 29 کشته و 450 زخمی و محور کرمانشاه صحنه با 25 کشته و 253 مجروح در رتبه‌های دوم و سوم محورهای پرتصادف استان قرار گرفتند.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته در محور کرمانشاه - روانسر نیز شاهد کشته شدن 24 نفر و زخمی شدن 136 نفر بوده‌ایم، تصریح کرد: محور اسلام آبادغرب - حمیل نیز با 20 کشته و 116 مجروح جزو نقاط پرحادثه استان بوده است.

وی ادامه داد: از دیگر نقاط پرتصادف کرمانشاه می‌توان به محور بیستون - سنقروکلیایی با 19 کشته و 99 مجروح و محور قصرشیرین - سرپل ذهاب با 18 کشته و 124 مجروح اشاره کرد.

سرهنگ حیدری همچنین از کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن 220 نفر دیگر در محور روانسر - پاوه اشاره کرد و گفت: محور هرسین - پلیس راه بیستون نیز با 13 کشته و 111 زخمی جزو محورهای پرحادثه استان بوده است.

این مقام انتظامی سبقت‌های غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و در نتیجه برخورد رخ به رخ و همچنین واژگونی به علت سرعت زیاد، برخورد با یکدیگر به خاطر عدم رعایت فاصله طولی مناسب و عدم رعایت حق تقدم عبور در تقاطع‌ها و دور برگردان‌ها را از مهمترین علل سوانح رانندگی استان در سال گذشته برشمرد.

وی در پایان گفت: سال گذشته و در جریان حوادث رانندگی مجموعا 407 نفر جان خود را از دست داده و 4 هزار و 770 نفر نیز زخمی شدند.

پلیس راه پلیس راه استان جاده رئیس پلیس راه استان رفت و برگشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر