کد خبر: 758898 A

از سوی شوراهای آبیک مطرح شد؛

از سوی اعضای شورای‌شهر آبیک مطرح شد: بزرگترین مالک شهر آبیک اداره کل راه و شهرسازی است چراکه 90 درصد اراضی این شهر متعلق به این اداره کل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جلسه بررسی تغییر کاربری اراضی ناحیه 6 شهری و اراضی شهرک دانشگاهی شهرستان آبیک با حضور مسعود حق‌لطفی مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین، شهرام احمدپور فرماندار آبیک، شهردار و اعضای شورای‌شهر آبیک ودیگر مسئولان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

الله‌‍‌یار مهدی رئیس شورای شهر آبیک در این جلسه گفت: مساحت ناحیه 6 شهری آبیک 50 هکتار است که بین مالکان، معارضان و شهرداری اختلاف وجود دارد.

وی افزود: سه نوع مالک در ناحیه 6 شهری وجود دارد که شامل مالکان دارای اسناد پست، کسانی که سند دارند و معارضین می‌شود و 41 نفر هستند.

این عضو شورای شهر آبیک ادامه داد: اگر با مالکان مذکور به توافق برسیم و سهم شهرداری 60 درصد و سهم مالکان 40 درصد شود پس از پیاده شدن نقشه 6 درصد به مالکان بدهکار می‌شویم.

مهدی اضافه کرد: عملا ساخت و ساز در اراضی ناحیه 6 شهری امکان‌پذیر نیست مگر اینکه طرح تفضیلی شهر آبیک بازنگری شود.

کندی روند کارشناسی‌ها برای اراضی قولنامه‌ای

حسین امینی عضوشورای شهر آبیک در این جلسه گفت: بزرگترین مالک شهر آبیک اداره کل راه و شهرسازی است چرا که 90 درصد اراضی این شهر متعلق به این اداره کل است.

وی افزود: روند واگذاری و کارشناسی‌ها در اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در زمینه یک هزار و 500 اراضی قولنامه‌ای شهر آبیک بسیار کند است.

این عضو شورای شهر آبیک ادامه داد: ما نمی‌توانیم برای زمین‌های قولنامه‌ای پروانه ساخت و ساز صادر کنیم به همین دلیل با ساخت  وسازهای غیرمجاز و احداث بناهای غیرمقاوم در شهر آبیک مواجه هستیم.

طبقات کم به خیابان‌های 18 متری آبیک

حمیدرضا دلوی دیگر عضو شورای شهر آبیک در این جلسه اظهار کرد: در یکی از شهرهای همجوار شهر آبیک سیاست‌های جذابی حاکم است، در شهرک بعثت این شهر کوچه‌هایی که یک متر عقب‌نشینی کرده‌اند یک طبقه تشویقی به مالکان داده شده است.

وی افزود: در خیابان 10 متری 5 طبقه ارتفاع داده شده در حالیکه در خیابان‌های 18 متری شهر آبیک که زیاد هم وجود دارد، مجوز سه یا چهارطبقه داده شده است.

این عضو شورای شهر آبیک ادامه داد: سیاست‌های شهرسازی در استان قزوین ضعیف لحاظ شده ؛ این در حالی است که آبیک، سومین شهر استان بوده که در ارتفاع است.

عبدالله ملک‌پور دیگر عضو شورای‌شهر آبیک هم در این جلسه بیان کرد: در دوره شورای قبلی با مالکان ناحیه 6 شهری 60 به 40 به توافق رسیده بودیم.

وی افزود: زمین‌های ناحیه 6 شهری کاربری مسکونی ندارد و به دلیل داشتن معارض و قولنامه‌ای بودن ارضی در حال حاضر اجرای سرانه‌های خدماتی قابلیت اجرایی ندارد.

شورای شهر آبیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر