کد خبر: 758833 A

قبادی دانا خبر داد:

معاون وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس بهزیستی کشور گفت: به ۱۴هزار و۲۰۰ خانواده که دارای چندمعلول هستند درسطح کشور واحد مسکونی اختصاص یافته است که به ۶۰۰خانواده این واحدهای مسکونی اهدا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، وحید قبادی‌دانا عنوان کرد: درحال حاضر واحد‌های مسکونی با پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصد در آینده تحویل دیگر خانواده ها می‌شود.

وی اظهار کرد: در سطح کشور نیز ۲هزار خانواده از این طرح جا مانده‌اند که برای این افراد برنامه ریزی هایی نیز صورت گرفته است. 

وی  با اشاره به کاهش معلولیت در کشور  افزود: با آزمایش غربالگری در دوران بارداری و آگاهی بخشی درصدد هستیم که چرخش تولید معلول را متوقف کنیم.

قبادی دانا مطرح کرد: خانواده‌هایی که دارای یک  معلول هستند، زنان سرپرست خانوار، افرادی که قهرمانان ترک اعتیاد و افرادی که از مراکز بهزیستی مرخص شده اند، ۱۰۸ هزار واحد مسکونی در حال ساخت و ۱۰۸هزار واحد مسکونی در نوبت ساخت نیز هستند.

رئیس بهزیستی کشور گفت: با توجه به وضعیت کنونی کشور و‌ گران شدن مسکن و مصالح ساختمانی نگرانی‌هایی وجود دارد که با همکاری سایر حوزه‌های مرتبط  این عمل متوقف نخواهد شد.

بارداری بهزیستی خانواده رفاه اجتماعی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر