کد خبر: 758585 A

مدیرکل راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:

مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پل‌های فلزی در حال نصب بر روی رودخانه کشکان از بهترین سازه و کیفیت برخوردار هستند و هیچگونه نگرانی از نظر تردد، ظرفیت باربری و ایمنی این پل‌ها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا اکبری در بازدید یک روزه خود از محور خرم آباد - پلدختر و عملیات نصب پل‌های فلزی بر روی رودخانه کشکان اظهار داشت: در حال حاضر برای حل مشکل تردد مردم روستاهای حاشیه کشکان پل‌های فلزی با پیشرفت خوبی در حال نصب هستند و یکی از آنها نصب و تردد برقرار شده است.

وی در ادامه افزود: این پل‌ها از بهترین سازه و کیفیت برخوردار هستند و طراحی پل‌ها برای بارهای سنگین مطابق آیین نامه انجام شده و هیچگونه نگرانی و مشکلی از نظر تردد بارهای سنگین و ایمنی این پل‌ها وجود ندارد.

مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: عرض این پل‌ها پنج متر است. در مکان‌هایی که تشخیص دادیم باید بیشتر باشد عرض بیشتری در نظر گرفته شده تا دبی سیلاب‌های احتمالی آتی را جوابگو باشد. پل‌ها در دهانه 45 متر بدون پایه وسط، مقاومت کافی دارند و هیچیک از پل‌های مورد استفاده در لرستان دهانه بیش از 45 متر ندارند. این پل‌ها همه از سازه کاملا نو برخوردار هستند تعداد زیادی از این پل‌ها را در کشور داریم که عمر این پل‌ها هم بسیار طولانی است.

اکبری اظهار امیدواری کرد: طی 10 روز آینده با اتمام نصب پل‌های فلزی، همه محورهای روستایی مسیر کشکان به محورهای اصلی متصل و تردد در آنها برقرار شود.

مدیرکل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با ابراز خرسندی از پیشرفت عملیات تعریض محور خرم آباد، پلدختر بیان داشت: علیرغم خسارت شدید این محور در سیل، وضعیت کلی آن در حال حاضر خوب است بسیاری از مقاطع به شرایط مورد نظر ما که تامین عرض حداقل 8 متر برای برقراری تردد ایمن است رسیده، اما چند مقطع خیلی کوتاه باقی مانده است.

وی افزود: هشت اکیپ فعال راهداری از استان‌های بوشهر، همدان، یزد، زنجان، قم، اصفهان، البرز و آذربایجان شرقی در حال کار در این محور هستند. برنامه سازمان بر تسریع در روند کار و بازگرداندن اکیپ‌ها به استان‌های خودشان است زیرا در فصل کاری قرار داریم بنابراین چند اکیپ در دوروز آینده استان را ترک خواهند کرد.

اکبری گفت: مقداری از کار در زمینه تثبیت و خاکریزی کناره راه و ترانشه برداری باقی مانده که امیدواریم تا 10 روز آینده به اتمام برسد و بقیه اکیپ‌ها را نیز راهی استان‌های خود کنیم.

آذربایجان شرقی آیین نامه راهداری و حمل و نقل جاده سیل یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر