کد خبر: 758159 A

استاندار قم در همایش بزرگداشت مقام کارگر:

استاندار قم با بیان این که از اولویت های مهم ما در مدیریت استان، رفاه کارگران است، گفت: درصددیم با پیگیری‌های مستقیم در سطح استان، مشکلات کارگران را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، بهرام سرمست، چهارشنبه شب در همایش بزرگداشت مقام کارگر که با حضور پرشور کارگران و جمعی از مسئولان در تالار اجتماعات شهرداری قم برگزار شد، با بیان این که کارگران نقش‌آفرینانی مهم در چرخه تولید کشور هستند، اظهار داشت: اختصاص فقط یک روز به کارگران زحمت کش به جهت قدردانی از ایشان، کافی نیست؛ بلکه باید همه روزها را به ایشان اختصاص دهیم تا ضمن قدردانی، قدمی در جهت رفع مشکلاتشان برداشته شود.

استاندار قم با بیان این که از اولویت های مهم ما در مدیریت استان، رفاه کارگران است و درصددیم با پیگیری‌های مستقیم در سطح استان، مشکلات کارگران را رفع کنیم، گفت: کارگران، بازوان توانای رونق تولید و توسعه در کشور هستند و قطعا در سالی که مقام معظم رهبری بنام رونق تولید نامگذاری کرده اند، باید مورد توجه بیشتری هم باشند.

وی در ادامه سخنان خود، با بیان این که تولید حلقه مفقوده توسعه است، تأکید کرد: تا زمانی که تولید در یک جامعه‌ رونق پیدا نکند توسعه برای آن جامعه یک هدف دست نیافتنی است.

سرمست اضافه کرد: برای رونق تولید، تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و تعاون‌گر باید دست به دست یکدیگر بدهند و برای گره گشایی از مشکلات کشور قدم بردارند؛ البته که مسئولان، دولتمردان، قانون‌گذاران و نمایندگان در این زمینه نقش مهم‌تری بر عهده دارند زیرا ما دولتمردان باید عهده‌دار بسترسازی برای تقویت فرهنگ کار، تولید و رونق تولید باشیم و آن را مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به این که بر اساس دستورالعمل های ابلاغی، استانداری از تشکل‌های صنفی و دستگاه‌های اجرایی خواست تا کارخانجاتی که تعطیل شدند را شناسایی و احیا کنند، گفت: همه کسانی که می‌توانند کمک کنند تا چرخ تولید بچرخد باید به یاری کارگران بیایند.

استاندار قم افزود: در جهت شناخت بهتر واحدهای صنعتی و به حقیقت درآوردن چرخ تولید و رونق تولید، به صورت مستمر و جدی در واحدهای تولیدی حضور پیدا می کنیم تا موانع تولید را شناسایی و برای رفع شان پیگیری کنیم.

وی در ادامه با بیان این که کارآفرینانی که با خلاقیت و نوآوری کارآفرینی می‌کنند باید شریک و همیار کارگران باشند، گفت: کار و اشتغال‌زایی از جمله عنصرهای مهم تحقق رونق تولید است، و از این رو کارگران و کارفرمایان باید به درک مشترکی در رفع مشکلات برسند، چرا که در مفهوم واژه کار و تلاش، بایکدیگر مشترک هستند.

سرمست در ادامه سخنانش، به مسئله مهارت داشتن کارگر اشاره کرد و با بیان این که کارآفرینان باید این مسئله را جدی بگیرند، گفت: مهارت آموزی رکن مهمی برای موفقیت کارگران است، چرا که کارگر فاقد توانایی و مهارت نمی تواند در دنیای اقتصاد دانش بنیان امروز، در جهت رونق تولید، موفق باشد.

استاندار قم در پایان سخنانش، مسئله مسکن کارگران را نیز مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد تا با سیاست های وزارت راه و شهرسازی، و پیگیری تشکل های کارگری و تلاش مسئولین، این دغدغه از زندگی کارگران و خانواده های شان برطرف شود.

استان قم استانداری قم کارگران قم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم بهرام سرمست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر