کد خبر: 758158 A

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

عضوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که چند ماه قبل به مدت ۲۰ روز حقوق نمایندگان با تأخیر پرداخت شد، همگی ناراضی بودیم و گوشی به دست، به وزیران شکایت داشتیم، گفت: اما کارگران در بسیاری از عرصه ها، نشان دادند که از مسئولان، انقلابی‌تر هستند زیرا برخی از آنان تا چند ماه حقوق نمی گیرند و شکایتی نمی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، احمد امیرآبادی، چهارشنبه شب در همایش بزرگداشت مقام کارگر که با حضور پرشور کارگران و جمعی از مسئولان در تالار اجتماعات شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: کارگران از جمله قشرهای شریف کشور هستند که با همه مشکلات، همچنان در صحنه کار و تلاش حاضر هستند و به فعالیت مشغول اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که چند ماه قبل به مدت ۲۰ روز حقوق نمایندگان با تأخیر پرداخت شد و همگی ناراضی بودیم و گوشی به دست، به وزیران شکایت داشتیم، گفت: اما کارگران در بسیاری از عرصه ها، نشان دادند که از مسئولان، انقلابی‌تر هستند زیرا برخی از آنان تا چند ماه حقوق نمی‌گیرند و شکایتی نمی کنند.

وی با بیان این که همه ما وظیفه داریم اهتمام ویژه ای نسبت به حقوق کارگران داشته باشیم و از آن ها حمایت کرده و مشکلات معیشتی شان را رفع کنیم، گفت: این قشر تلاش گر و صبور با همه ناملایماتی ها و با وجود اینکه در زندگی شان، قسط و قرض دارند اما با کارفرمایان مدارا می کنند.

امیرآبادی با بیان این که ما مسئولان، شرمنده کارگران هستیم امید است با تدبیر رهبری و تلاش وزیران بتوانیم بخش از مشکلات معیشتی کارگران را رفع کینم، گفت: مجلس در کنار وزیران دولت است تا با اقدامات لازم، مشکلات اقتصادی را پشت سر بگذاریم و به ثبات خوبی در حوزه اقتصاد و معیشت مردم دست یابیم.

وی عنوان کرد: اگر مسئولان توجه ویژه ای به تدابیر و رهنمون های رهبری داشته باشند، بسیاری از مسائل و مشکلات رفع می شود. با صبر و صبوری و تدبیر، توطئه های اقتصادی دشمن نیز به خودش باز می گردد و این ملت مانند همیشه سرفراز و پیروز است. کارگران به عنوان سربازان خط مقدم این جنگ اقتصادی نقش موثری در این پیروزی بی بدیل ایفا خواهند کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما مسئولین نیز مکلف هستیم با تلاش شبانه روزی گره ای از مشکلات کارگران را بگشائیم که دردهای کارگران را به حداقل برسانیم.

امیرآبادی با بیان این که مجلس شورای اسلامی در اصول قانون اساسی محدودیت‌هایی وجود دارد و نمی‌توانیم برخی قوانین را تصویب کنیم، گفت: گاهی اتفاق افتاده ‌است که اقداماتی را انجام دادیم اما توسط شورای نگهبان برگشت خورده‌است، اما در حد توان تلاش می کنیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و از مشکلات کارگران بکاهیم.

استان قم کارگران قم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم احمد امیرآبادی فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر