کد خبر: 756355 A

فرخزاد مطرح کرد:

معاون استاندار قزوین گفت: امسال مشکل طرح هادی 100 روستای استان قزوین رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخ‌زاد در همایش گرامیداشت 9 اردیبهشت روز ملی شوراها در شهرستان آبیک اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال مبنی بر رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و تحقق آن، هر کدام از مسئولان در جایگاه‌های دولتی و حاکمیتی و همچنین شوراها وظایفی دارند.

وی افزود: بازنگری تمام رویه‌هایی که برای تولیدکنندگان وجود دارد، در دستور کار قرار گرفته چرا که از گذشته رویه‌هایی وجود داشته که مبنای قانونی و منطقی ندارد و بازنگری آنها ضروری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: در تلاش هستیم برای رونق تولید برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران عرصه تولید روان‌سازی و تسهیل انجام دهیم.

فرخ‌زاد اضافه کرد: روستاها و شهرهای بسیاری زیادی در استان قزوین وجود دارد که بدون فرد بیکار است که این مهم توسط مردم و حضو رافراد بانفوذ و صاحب فکر و بر مبنای نوآوری و کارآفرینی افراد به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل اتاق فکر و روش‌های نوین و استفاده از ظرفیت‌های موجود اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی و گردشگری می‌توان با هم‌افزایی در زمینه رونق تولید گام برداریم.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به وارد شدن خسارت سنگین سیل به استان‌های مختلف و محدودیت‌های فروش نفت، در بودجه محدودیت‌هایی خواهیم داشت که لازم است خواسته‌ها و نیازها اولویت‌بندی شده و بر اساس ظرفیت‌ها اقدام لازم صورت گیرد.

خسارت 250 میلیاردی سیل به استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: قطعا نمی‌توانیم به تمام خواسته‌ها درامسال جامه عمل بپوشانیم که باید از ظرفیت‌های بیشتر و خوداتکایی بهره گیریم و به رونق استان کمک کنیم.

فرخ‌زاد ادامه داد: سیل اخیر حدود 250 میلیارد تومان به اراضی کشاورزی، منازل مسکونی و واحدهای تولیدی آسیب وارد کرده است که از سوی مدیریت بحران کشور اگر بودجه‌ای ابلاغ شود مساعدت لازم انجام می‌شود.

وی ورود برای فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف انرژی و سبک زندگی سالم را ضروری دانست و اضافه کرد: باید ازمصرف بی‌رویه انرژی در بخش‌های مختلف جلوگیری شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: هیچ مدیر شهرستانی و اعضای ستادی استاندار قزوین حق ندارد اعضای شورا را در پشت درب نگه دارد و این مهم به مسئولان مربوطه اعلام شده؛ این در حالی است که نباید انتظار داشت شوراها در هر زمانی که به مدیران استانی مراجعه می‌کنند، پذیرش شوند چرا که ممکن است در جلسه باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با اشاره به حل مشکل طرح هادی حدود 150 روستای استان در سال گذشته اذعان کرد: امسال مشکل طرح هادی 100 روستای استان قزوین رفع می‌شود که آمادگی داریم اگر مشکلی در بازنگری طرح‌های هادی وجود داشته باشد، با شوراها تعامل داشه باشیم.

فرخ‌زاد با اشاره به طرح در حال اجرای آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین افزود: تمام تلاش مسئولان این است که نخست مردم آبیک نسبت به سایر دیگر مردم شهرها و روستاهای استان قزوین از آب سد طالقان بهره‌مند شوند.

وی به جمع‌آوری کمک‌های مالی و مردمی اعم ازنقدی و غیرنقدی مردم استان قزوین به مناطق سیل‌زده و رقم خوب کمک‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در بین کشور در زمینه کمک‌ها، استان دوم و سوم جمعیت هلال احمر و کمیته امداد را کسب کرده‌ایم که کمک‌ها باید در ماه مبارک رمضان استمرار داشته باشد.

استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر