کد خبر: 756352 A

فرماندار آبیک:

فرماندار شهرستان آبیک گفت: شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان آبیک در حل و فصل امور مردم نقش بسزایی دارند و نمره آنها در حوزه عملکردی قابل قبول است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در همایش گرامیداشت 9 اردیبهشت روز ملی شوراها با بیان این موضوع که قطعاً نگاه مدیران ارشد به حوزه کارکرد شوراهای اسلامی نگاه ویژه است، اظهار  کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا منتخبان مردم و تلاشگران عرصه جهاد و سازندگی هستند.  

وی افزود: شوراهای اسلامی به واسطه رای مستقیم مردم انتخاب و به صورت عام مورد مقبولیت هستند و حلقه واسط بین مردم، مسئولان استان، شهرستان و بخش هستند و می‌توانند برای حل و فصل امور نقش موثری و سازنده‌ای داشته باشند.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: مردم سالاری دینی نشأت گرفته از نقش مردم در حوزه کارکردی محوریت و مدیریت شهرها و روستاها بوده که توسط مردم به شوراها واگذار شده است .

احمدپور  با ذکر اینکه دولت‌ها توجه خاص به شوراها داشته‌اند، اضافه کرد: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی بخش عمده ای از وظایف دولت برون‌سپاری شده که انجام بخش از این وظایف و برون‌سپاری به حوزه عملکرد شوراها بر می‌گردد.                

 وی افزود: شاید امروز شوراها از قدمت خیلی کم برخوردار باشند اما با پختگی در تصمیمات اقدام می‌کنند که نشان از درایت در عملکرد شوراها است.               

 فرماندار آبیک  با بیان اینکه در حوزه عملکردی به شوراهای شهرها و روستاهای این شهرستان نمره قابل قبولی می‌دهم، افزود: در حوزه روستاها مردم از نظر معیشت در شرایط سختی به سر می‌برند که با توجه به خشکسالی ممتد در حوزه بخش کشاورزی، کشاورزان با مشکل مواجه بودند، اما با همکاری و تعامل و پشتیبانی شوراهای اسلامی روستا بسیاری از مسائلی و مشکلات حل شده است.

وی با اشاره به پای کار بودن تمام شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان توانستیم بحران وقوع سیل و سیلاب را پست سر بگذاریم و به مردم آسیبی نرسید اما به ابنیه، راهها و اماکن عمومی خساراتی وارد شد.

 فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: شوراها می‌توانند با ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات مجلس، نقش مهمی را در حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان بویژه استکبار و اذناب آنها در خاورمیانه ایفا کنند.

سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر