کد خبر: 756261 A

کلائی مطرح کرد:

شهردار مشهد بر اقدامات موثر در زمینه زیست‎پذیر کردن هرچه بیشتر مشهد، با احداث بوستان‎ها و افزایش سرانه فضای سبز در شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی در مراسم افتتاح 18 پروژه خدمات شهری که در بوستان امید واقع در بولوار مفتح شرقی برگزار شد، اظهار کرد: از طلایی‎‌ترین اقدامات صورت گرفته در شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت شهری می‎‌توان به مجموعه توافقات با آستان قدس اشاره کرد که در راستای توسعه فضای سبز به‎ویژه در مناطق کم برخوردار شهر صورت گرفته است که با تحویل گرفتن این اراضی از آستان قدس و تبدیل آن به فضای سبز، انتظار می‎رود زیست‎پذیری شهر مشهد به‎ویژه در مناطق کم برخوردار به شدت افزایش یابد.

وی در خصوص احداث فضای سبز در ارتفاعات جنوبی و کمربند سبز مشهد، توضیح داد: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر، در ارتفاعات جنوب 400 هکتار فضای سبز احداث شده است و هدف‌گذاری برای ایجاد هزار هکتار فضای سبز هم انجام شده است.

شهردار مشهد با بیان اینکه نهم اردیبهشت ماه روز شوراها و مظهر تجلی اراده مردم در شورای شهر است، افزود: بین ادوار مختلف شوراهای شهر در مشهد، شورای پنجم از ویژگی‎‌های خاصی برخوردار است که عملکرد آنها را ممتاز کرده است.

کلائی ادامه داد: عملکرد مبتنی بر خرد جمعی، تخصص‎گرایی و تقسیم کار مناسب بین اعضای شورا، توجه به منافع و خواسته‎های مردم، نزدیکی به شهروندان، اهمیت دادن به حفظ حقوق مردم، عملکرد جمعی و اختصاص وقت مفید برای اخذ تصمیمات از ویژگی‌های شورای پنجم شهر مشهد است.

وی با اشاره به دو دلیل عمده وجود فاصله بین آنچه مدیریت شهری انجام می‎دهد و آنچه افکار عمومی و شهروندان آن را دریافت می‎کنند، خاطرنشان کرد: به دلیل نقص در سیستم اطلاع‎رسانی و تبیین، اقدامات انجام شده کمتر اطلاع‎رسانی می‎شود. در حالیکه همه ما نسبت به اطلاع‎رسانی آنچه انجام می‌‎دهیم، مسئول هستیم.

شهردار مشهد افزود: زمانی‌که منابع مردم صرف مردم می‌شود، باید به آنان اطلاع‎رسانی شود تا این مهم به سرمایه های اجتماعی مبدل گردد و در ادامه این سرمایه به سایر محصولات دیگر تبدیل شود.

کلائی خاطرنشان کرد: دلیل دیگر آن است که تصمیمات مهمی اتخاذ می‎شود اما فرصت بروز آنها هنوز به دست نیامده است.

شهردار مشهد در بخش دیگری از صحبت‎های خود به ضرورت همکاری سازمان‎های مردم نهاد با مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: در مسیر حفظ ارتفاعات جنوب، بهبود محیط‎زیست و توسعه فضای سبز همه سمن‎‌ها باید به مدیریت شهری به‎صورت عملی کمک کنند. اینکه تنها دغدغه شهر را داشته باشند، کمک‎کننده نیست و باید آستین‌ها را بالا بزنند.

حقوق شورای شهر مشهد سرانه فضای سبز شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر