کد خبر: 756140 A

با افزایش حجم آب رودخانه هیرمند صورت گرفت؛

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارندگی‌ها و افزایش حجم آورد رودخانه هیرمند از طریق فراه رود تاکنون حدود ۳۵ درصد تالاب هامون آبگیری شده است.

به گزارش ایلنا، احمد علی موهبتی گفت : با اقداماتی که از ماه‌ها قبل انجام شده، اکثر کانون‌های ریزگرد دریاچه آبیاری شده و کشور همسایه نیز در راستای آبگیری و مهار کانون‌های گرد و غبار تالاب همکاری لازم را داشته است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در سیلاب اخیر در منطقه سیستان همه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان های پنجگانه سیستان با روحیه جهادی و انقلابی پای کار بودند.

موهبتی گفت: در بعضی روزها حتی تا ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی به منظور آمادگی و جلوگیری از خسارات احتمالی مشغول به کار بودند.

وی افزود: دستگاه‌های متولی و مجموعه اعضای ستاد بحران اقدامات خوبی انجام دادند و هم دستگاه‌های اجرایی و هم دستگاه‌های امنیتی و انتظامی استان با ستاد مدیریت بحران کاملا هماهنگ بودند.

وی افزود: همچنین تمامی فرمانداران ، بخشداران ، دهیاران ، شوراها ، معتمدین و خود مردم محلی با نصب چادر و حضور در محل و با همکاری و همیاری همدیگر پای کار بودند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت : دستگاه‌های متولی نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهند تا ضمن کنترل و بهره گیری کامل از آب ورودی، مردم آسیب‌دیده از سیل نیز هرچه زودتر به منازل‌شان برگردند که امیدواریم ظرف این هفته ثبات لازم به وجود آید.

موهبتی ادامه داد: باید اصلاح هندسی مسیرهای رودخانه انجام و نقاط آسیب پذیر شناسایی شود ضمن اینکه تحکیم بنای رودخانه ها و رفع تصرف از تمام رودخانه های استان نیز ضرورت دارد.

تالاب سیستان و بلوچستان شورای هماهنگی مدیریت بحران گرد و غبار مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر