کد خبر: 756131 A

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد:

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: پروژه های عمرانی که با هماهنگی شورا، شهرداری اجرا شده 65 پروژه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نشست مطبوعاتی به مناسبت بزرگداشت روز شوراها با حضور سرهنگ داودی رییس شورای اسلامی قزوین، قوامی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین و اصحاب رسانه برگزار شد.

سیده منیره قوامی در این جلسه با اشاره به جایگاه اصحاب رسانه بیان کرد: بیداری شما اصحاب رسانه موجب می شود مسئولان نخوابند و پیگیر مسایل مردم باشند چرا که دوربین و قلم شما ما را رصد کرده و به امر رسیدگی به مشکلات تسریع می بخشد.

وی گفت: شورای اسلامی یکی از ارکان تصمیم گیری جمهوری اسلامی است و بندهای مختلفی در قانون اساسی در این خصوص وجود دارد و بر همین اساس جایگاه ویژه ای دارند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: انتخاب شهرداری، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد شهرداری از وظایف شورا است. یکی از وظایف رسانه ها اطلاع رسانی وظایف و عملکرد ما به جامعه است.

قوامی عنوان کرد: یکی از مشکلات ما، عدم تطابق شورا و اختیاراتی است که ما در شورای شهر داریم. در مدتی که در شورای شهر بودیم دغدغه برای ارایه خدمات به نواحی کم بهره وجود داشته و حداقل ها را برای آنها ایجاد شده و همچنان پییگیر این امر هستیم.

وی با اشاره به تعداد مصوبات سال گذشته افزود: تعداد 77 جلسه در صحن شورا با 218 مصوبه در سال گذشته انجام شده است. پروژه های عمرانی که با هماهنگی شورا، شهرداری اجرا شده 65 پروژه می باشد. در بحث افتتاح پروژه ها، افتتاح مجموعه چمن ورزشی خلیج فارس، بازپیرایی بیست و سه بوستان، افتتاح سه دره از هفت دره سافاری پارک، افتتاح هفت خانه فرهنگ در مناطق کم بهره که در اسفندماه افتتاح شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به پروژه های امسال اضافه کرد: پروژه کمربند سبز قزوین از میدان مینودر تا میدان شورا، پروژه پل طبیعت، پروژه بام قزوین، پروژه پل معلق که بزودی افتتاح می شود، پروژه خانه تئاتر که تا پایان سال به بهره برداری می رسد از پروژه های ما در سالجاری می باشد.

قوامی با اشاره به مصوبات شورا در سال جدید گفت: یکی از سیاست‌های شورای شهر رونق ساخت و ساز است که مصوبه اخذ یک درصد عوارض از پروژه های عمرانی، اعطای صد در صد تخفیفی در اعطای پروانه های ساختمانی در منطقه هادی آباد، ابطال مصوب پرداخت عوارض پروانه ساخت، ابطال مصوبه عوارض اراضی رها شده، اخذ پانزده درصد یارانه برای شهروندان در بحث زباله، ابطال جریمه در عوارض معوقه کسب و پیشه و معافیت مشاغلی که در حال فراموشی بودند از پرداخت عوارض، بخشودگی جرایم صد در صد عمران شهری، عوارض سالیانه خودرو با شرایط، از اقدامات کمیسیون شهری و مصوبات شورا در سال گذشته بوده است.

 

تئاتر خودرو شورای اسلامی شهر شهرداری خانه فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر