کد خبر: 756097 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به بارندگی در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور گفت: امروز اوج بارندگی‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

به گزارش ایلنا، معصومه احمدی با بیان این مطلب گفت: امروز در بخش‌هایی از جنوب غرب، جنوب و مرکز شاهد بارندگی خواهیم بود، اما اوج بارندگی‌ها در زاگرس مرکزی و جنوبی به خصوص استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بر اساس بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی امروز در بخش‌هایی از جنوب غرب، جنوب، مرکز و به تدریج در شرق و شمال شرق کشور بارندگی خواهیم داشت.

وی گفت: بر همین اساس در بخش‌های جنوبی استان خوزستان و بخش‌هایی از استان فارس، شمال بوشهر، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و به تدریج و با شدت کمتر در استان کرمان و عصر و شب در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی شاهد بارندگی و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم بود که اوج و شدت بارش‌ها در زاگرس مرکزی و جنوبی پیش بینی می‌شود.

احمدی افزود: فردا دوشنبه در بخش‌هایی از شرق و شمال شرق بارندگی‌ها گسترش پیدا می‌کند و علاوه بر خراسان رضوی احتمال بارندگی در استان خراسان شمالی هم وجود دارد.

وی گفت: به لحاظ شرایط دمایی نیز در بیشتر مناطق کشور شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود که این روند تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور تداوم خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه وزش باد در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور می‌تواند موجب خیزش گرد و خاک شود، آب‌های جنوب کشور در محدوده تنگه هرمز و عمان را مواج و متلاطم پیش بینی کرد.

احمدی گفت: آسمان تهران ­امروز نیمه ابری همراه با وزش باد ملایم و کاهش ابر است و پیش بینی می‌کنیم دما در گرمترین زمان به ۲۲ درجه سانتیگراد برسد.

استان فارس تنگه هرمز چهارمحال و بختیاری سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر